Belçim'in hayatının dönüm noktası

18 yıl önce buzda dans ediyordu. Trafik kazası geçirip belini kırdı, 6 ay yatınca piste veda etti. İşte 'Sadece Sen'de kaza sonrası gözlerini kaybeden kızı canlandıran Belçim Bilgin'in hayatındaki dönüm noktası!

20 Mart 2014, Perşembe 12:46
A A

18 yıl önce buzda dans ediyordu. Trafik kazası geçirip belini kırdı, 6 ay yatınca piste veda etti. İşte ‘Sadece Sen’de kaza sonrası gözlerini kaybeden kızı canlandıran Belçim Bilgin'in hayatındaki dönüm noktası!

‘Sadece Sen’ adlı filmde bir kaza sonucu gözlerini kaybeden ‘Hazal’ karakterini canlandıran Belçim Bilgin, genç bir kızken ölümden dönmüş.

İşte güzel oyuncunun ağzından hayatının dönüm noktası olarak nitelendirdiği olay: 13 yaşındaydım. Şoför virajı alamayınca, aracı terk etti. Bir otobüs dolusu çocuğun hayatını tehlikeye attı. Gözümü açtığımda hastanedeydim En ağır hasarı ben almışım, belim kırılmış.

Felç kalma riskim varmış, yaşımın küçük olmasından dolayı, kemiklerim çabuk onarıldığı için kurtulmuşum. O dönem buz pateni yapıyordum. Arkadaşlarımla birlikte Türkiye’nin ilk buz dansı grubunu kuracaktı. Hatta yapacağımız bir dans gösterisi vardı. 6 ay yataktan çıkamayınca her şey değişti. Ondan sonra oyuncu olmaya karar verdim.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.