Belediye Başkanı Murat Hazinedar bir günlüğüne görevini bırakıyor

Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar kardeş şehir protokolü kapsamında görevini bir günlüğüne Romanya’nın Braila Belediye Başkanı Viorel Marian Dragomir’e bırakacak. Kardeş şehir protokolü kapsamında yapılacak olan bu değişim programında belediye başkanları farklı kültürleri, yönetim sistemlerini tanıyarak, farkındalığın artmasına katkıda bulunacak.

01 Kasım 2017, Çarşamba 15:15
A A
Belediye Başkanı Murat Hazinedar bir günlüğüne görevini bırakıyor
İstanbul’un dünyaya açılan kapısı Beşiktaş dostluk ve kardeşlik köprüleri kurmaya devam ediyor. Daha önce Almanya’nın Herne şehriyle kardeş şehir protokolü imzalayan Beşiktaş Belediyesi bu seferde Romanya’nın Braila şehriyle kardeş şehir protokolü imzalayarak barış köprülerini pekiştirecek. Beşiktaş Belediye Başkanı Avukat Murat Hazinedar görevini 02.11.2017 tarihinde bir günlüğüne Romanya’nın Braila şehri Belediye Başkanı Viorel Marian Dragomir’e devredecek. Kardeş şehir protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen Başkanlar Değişim Programı iki kenti vatandaşları arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde de önemli bir adım olacak.


PROGRAMIN AMACI NEDİR?


Mayor Exchange Programı, Belediye Başkanları arasında görev değişimi hedefleyen uluslararası empati programı. Farklı ülkelerdeki belediye başkanlarının karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımını güçlendirmeyi amaçlayan Başkanlar Değişim Programı ile ülkelerarası empati artacaktır.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...