Belediyede resim sergisi

Belediyede resim sergisi

Belediyede resim sergisi

27 Kasım 2019, Çarşamba 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MERSİN, (DHA)- MERSİN'de Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi  resim öğretmenlerinden Fahriye Eşkil ve İdris Eşkil'in öğrencileriyle birlikte hazırladıkları heykel ve renk sergisi Mezitli Belediyesi’nde açıldı.

Pet şişeden yapılmış elbise, ağaç kabuklarından kuş ve balık, kartondan insan heykelinin bulunduğu serginin açılışına Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cahit Özdemir, Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Sevgi Odabaşı, Öğretmen ve öğrenciler katıldı. Geçen yıl okul salonunda düzenledikleri serginin dışarıya açılması için destek veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür eden Odabaşı “Öğrencilerimizin yaptıkları bu anlamlı ve güzel sergiyi daha farklı yerlerde sergileyerek, daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlama isteğimize her zaman yanımızda bulunan Başkanımız Neşet Tarhan olumlu yanıt vererek belediye binamızda açılmasını sağladı. Bu şekilde sergimizin çok daha fazla insanın görmesi sağlandı” dedi.  Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cahit Özdemir de, öğrencilerin tamamını atık malzemelerden kullanıldığı serginin alkışlanması gereken bir olay olduğunu söyledi.

 Geçen yıl okulda ziyaret ettiği sergiyi çok beğendiğini ifade eden Başkan Tarhan, “Geri dönüşüm konusu son derece önemli bir konu. Hassasiyetle üzerinde durmalıyız. Bu nedenle serginin belediye binamızda yapılmasını istedik.  Eserlerin tamamı atık malzemelerden yapılmış. Dünyanın şu anda en çok ilgilendiği konu geri dönüşüm. Dünya, çevre kirliliğinin önlenmesinin yanında atık malzemelerin ekonomiye kazandırılmasına kafa yoruyor. Ne kadar ger dönüşüm malzemesini ayrıştırarak toplarsak daha temiz bir çevreye kavuşurken ekonomiye de katkı sunarız” dedi.

Sergi açılışında katkı sunan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür sertifikası verildi.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MTOSB’de aşılama başladı