Belhanda'nın kaderini belirleyen toplantıda kritik Mustafa Cengiz detayı

Younes Belhanda'nın gönderilişinin detayları ortaya çıkmaya devam ediyor. Belhanda'nın kadro dışı bırakılmak ya da para cezasıyla geçiştirilmek yerine takımdan gönderilmesine sebep olan görüşmede Başkan Mustafa Cengiz'in sözlerinin etkili olduğu öğrenildi.

12 Mart 2021, Cuma 10:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hürriyet Spor Arena'nın özel haberine göre, Belhanda’nın kaderinin konuşulduğu toplantıda kimi üyeler “Sezon sonu gitsin” görüşünü savunuyordu. Ancak toplantıda Başkan Mustafa Cengiz’in de desteklediği “G.Saray’ın şeref ve onuru gerekirse bir şampiyonluktan daha önemlidir” fikri ön plana çıktı.

Sportif AŞ Yönetim Kurulu toplantısının tam 3.5 saat sürdüğü öğrenildi. Toplantı sonunda, açıklamasıyla kulüp imajına ve yönetim kurulu üyelerinin saygınlıklarına zarar verdiği gerekçesiyle Belhanda’nın gönderilmesine karar verildi.

Türk Telekom Stadyumu’nda salı günü gerçekleşen toplantıda avukatlardan da görüş alındı. FIFA’ya gitmesi beklenen olay için Belhanda’nın sözleri 4 ayrı yeminli tercümana da noter aracılığı ile tercüme ettirildi. 

Nihayetinde ise şuna karar verildi: “Biz Ali Sami Yen’in makamını koruyoruz. Kişiler gelip geçici. Ancak Galatasaray ve bu başkanlık makamının saygınlığını korumak her zaman birinci önceliğimizdir. Kendimizi değil, bu başkanlık makamını korumalıyız.

Bu oyuncu defaatle uyarılara rağmen sürekli kulübe, taraftarına zarar veren eylemlere imza attı. Galatasaray kulübünün şeref ve onuru gerekirse bir şampiyonluktan daha önemlidir. Galatasaray böyle bir olayı görmezden gelemez, boynunu eğemez.”

Spor Arena

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Younes Belhanda'ya bir de ceza kesildi