Belhanda'nın menajerinden tehdit gibi açıklama: Umarım onlar için sorun olmaz!

Galatasaray'ın Belhanda'nın sözleşmesini feshetmesi gündeme oturdu. Faslı oyuncunun ani gönderilişinin ardından konunun mahkemelik olması bekleniyor. FIFA, bu tip durumlarda oyuncudan yana duruyor. Menajer D'avila da durumu Ajansspor'a değerlendirdi.

10 Mart 2021, Çarşamba 16:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Galatasaray'ın Younes Belhanda'nın sözleşmesini tek taraflı feshetmesi oyuncu ve menajerinin konuyu FIFA'ya taşımasına neden olabilir. FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'na göre Belhanda'nın konuyu FIFA'ya taşıma hakkı bulunuyor.

FIFA'nın oyuncu talimatında yer alan maddeye göre Younes Belhanda, Galatasaray'ı FIFA'ya şikayet etme hakkı bulunuyor ve tek taraflı fesihlerde FIFA oyuncunun lehine kararlar alıyor.

Younes Belhanda'nın tıpkı Max Kruse örneğinde olduğu gibi tek taraflı fesih sonrası FIFA'dan gelecek karar doğrultusunda Galatasaray'dan tazminat alması söz konusu.

FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nda yer alan 14. maddenin 2. bendinde şu ifadeler yer alıyor; "Karşı tarafı haksız fesih yoluna zorlayan herhangi bir kötü davranış sonrası sözleşmeyi feshetmek veya değiştirmek karşı tarafa hak verecektir. Oyuncu veya kulüp sözleşmeyi haklı nedenlerden dolayı feshetmelidir."

Oyuncunun sözleşmesinin fesih edilmesinden sonra, Belhanda'nın menajeri William D'Avila'dan ilk açıklama Ajansspor'a geldi. D'Avila, “Umarım bu yaptıkları onlar için problem olmaz. Yasal olarak bunu yapamazlar. Belhanda, bu sezon takımın burada olmasına yardımcı olmak için çok şey yaptı. 8 gol ve 3 asist… Bu en iyi rakamlar arasında” diye konuştu.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mert Hakan Yandaş nihayet rolünü buldu