Belit Özükan: Orçun'u ailesinden istemeye gidiyorum!

Oyuncu Belit Özükan, bir süredir birlikte olduğu Sattas grubunun solisti Orçun Sünear ile evleniyor

24 Ocak 2019, Perşembe 07:31 Son Güncelleme:
A A

Çift mutlu haberi Instagram hesaplarından paylaştıkları fotoğraflarla duyurdu.

Oyuncu Belit Özükan, Instagram'ın hikaye bölümünden paylaştığı fotoğrafa, "Orçunu ailesinden istemeye gidiyorum. 'Bi yürü beaa'nızı alırım. Kahveme tuz koyarsan pis intikam alırım" notunu düştü.

Daha sonra da bu fotoğrafı paylaşıp şunları yazdı: "Orçun'u sizden isteyemem, o sizin şahane oğlunuz. Size teşekkür ederim onun için. Ona yoldaş olmama izin verir misiniz?"

BELİT ÖZÜKAN KİMDİR?

BELİT ÖZÜKAN KİMDİR?

16 Mayıs 1979 Ankara doğumlu olan Belit Özükan, Amerika’nın tek resmi konservatuarı AADA’de aldığı klasik konservatuar eğitiminin yanı sıra jazz dans, müzikaller, ileri Shakespeare, Alexander teknikleri, Butoh (tarihi Japon dansı) ve eskrim dersleri aldı.

6 yıl klasik piyano ve 7 yıl şan eğitimi gördü. Kısa hikayeler yazmak, beste yapmak, dans etmek, şarkı söylemenin yanı sıra jazz müziği, sporun çeşitli alanları, sinema tarihi, el sanatları ve dünya mutfaklarıyla da ilgili.

İstanbul’da Şişli Terakki Lisesi'ni bitirip Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri'ni ikinci sınıfta terk ettikten sonra ABD’de American Acdemy of Dramatic Arts'ta iki yıllık konservatuvar eğitimini tamamladı.

Academi Tiyatrosu'nda sayısız oyunda rol aldı. Vatan gazetesinin bir reklam kampanyasında yer aldı ve Kanal D' de yayınlanan "Seni Çok Özledim" adlı dizide konuk oyuncu olarak rol aldı.

2017'de şarkıcı Bora Duran'la birlikteydi. Şimdi ise evlenme kararı aldığı Sattas grubunun solisti Orçun Sünear ile birlikte.


OYNADIĞI FİLMLER

OYNADIĞI FİLMLER

-Devrimden Sonra – 2011


-Hoşçakal Füsun – Füsun – 2008 – TV Filmi-


-Çinliler Geliyor – Adalet – 2006


-Kısık Ateşte 15 Dakika – 2006

Sıradaki haber yükleniyor...