"Ben İsa'yım" demişti! Hasan Mezarcı 'işkence' açıklaması yaptı

2000’li yılların başında kendisini “Mesih” ilan eden eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı, kişisel sosyal medya hesabından hapiste işkence gördüğü ve akıl sağlığını kaybettiği ile ilgili iddialar üstüne açıklama yaptı

30 Mart 2018, Cuma 08:52
A A
'Ben İsa'yım' demişti! Hasan Mezarcı 'işkence' açıklaması yaptı
2000’li yılların başında kendisini “Mesih” ilan eden eski Refah Partisi milletvekili Hasan Mezarcı, kişisel sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Mezarcı, 90'lı yılların ikinci yarısında, yaptığı açıklamalardan dolayı hapis yatmıştı. Mezarcı'nın, cezaevindeyken psikolojik ve biyokimyasal işkenceye maruz kalarak akıl sağlığını yitirdiği iddia ediliyordu.


"KUYRUKLU BİR YALAN"


Yıllardır, Mezarcı'nın, hapiste işkence gördüğü ve akıl sağlığını kaybettiği konuşulurken, bundan dolayı da saçmaladığı ileri sürülüyordu. Mezarcı, Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Mezarcı, işkence iddiasının yalan olduğunu belirterek, "1997 yılında tutuklanıp Metris cezaevine konulduğumda Erbakan başbakan, Ş. Kazan adalet bakanıydı! 40 kişilik koğuş arkadaşlarımın tamamı İslâmî cemaatlere mensuptu 'H. Mezarcı'ya cezaevinde işkence yapıldı' iddiası, halkın inanmasını engellemek için uydurulmuş kuyruklu bir yalandır" ifadelerini kullandı.

İşte Mezarcı'nın o paylaşımı:


 

İLAHİ SIRRI GİZLEMEMİ İSTEDİ


Mezarcı 18 Mart'ta paylaştığı gönderide ise, hapisten çıktığı tarih olan 1997 yılında, Allah'ın kendisine göründüğünü iddia ederek, "Yüce Allah 1997 yılında, uyanıkken bana görünerek Meryemoğu Mesih Îsâ olduğumu apaçık bir şekilde bildirdi ve bu ilâhi sırrı gizlememi istedi. Bugün; 18 Mart 2000’de (Kurban bayramının 3.günü) ziyâretime gelen 18 kişiye, Allahın emriyle Mesih olduğumu açıklayışımın 18. yıl dönümü" diye belirtti.

Mezarcı'nın tweeti şu şekilde:


"MESİH'E İŞKENCE YAPILDI DİYENLER..."


Öte yandan Mezarcı, geçtiğimiz yıl işkenceyle ilgili olarak, "Mesih'e işkence yapıldı diyenler doğru söylüyor ama tarihleri karıştırıyorlar. O işkence Mesih'e bu döneminde değil, önceki döneminde yapıldı" diye yazmıştı.

İşte o tweet:Oda Tv

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Iğdır’da kaçakların bulunduğu minibüs direğe çarpıp yandı: Çok sayıda ölü var