Ben senin rezil olabilme ihtimalini sevdim

Günümüzün steril starları, fotoşoplu fotoğrafları, haftada 5 kez pilatesli dergi röportajları, çim suyu detoks içecekleri, kusursuz Instagram yaşamları ve köy okulları sosyal sorumluluklarıyla o kadar sıkıcı ki. İşte o yüzden de bir yarıları eksik ve aslında star falan değiller. Ne varsa eskilerde var. Uğur Alkapar/POSTA

23 Ocak 2021, Cumartesi 12:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Magazin mutluluk verir. Yarısı ‘Ünlünün yaşadıkları güzel şeyler benim de başıma gelebilir’ umududur. Diğer yarısı da yıldızlar boşandığında, kaza geçirdiğinde, hasta olduğunda ‘İyi ki benim başıma gelmedi’ rahatlamasıdır. Ünlülerin hayatı işte bu yüzden çekicidir. Ama biliyorsunuz artık tüm dizi oyuncuları, şarkıcılar konservatuar mezunu, orta ve üst sınıf ‘düzgün’ ailelerden geliyor, yabancı dil biliyor, çok iyiliksever, saygılı-düzeyli ilişkiler yaşıyor ve çok mutlu. Dram yok. Var aslında da “Özelime saygı gösterin” ikiyüzlülüğü ile saklıyorlar.

Yani magazinin mutluluk veren bir yarısı artık eksik. Ben artık sürekli hasta çocuklara yardım kampanyası yapan, tencere tava reklamına çıkan, Instagram’da alışveriş linki veren kusursuz ünlülerden çok sıkıldım. Hele cevapları basın danışmanının yazdığı e-mail röportajlarından. Ünlüler eskiden fotoğrafçılara soyunurdu, artık mecazi anlamda menajerlere, markalara soyunuyorlar.

Perihan Mağden ta 2014’te verdiği bir röportajda “Starın rezil olma potansiyeli de önemlidir. Menajerler artık imajı koruyarak herkesin iyi aile çocuğu olarak iş yapmasını sağlıyorlar. Eski tarz, yaralı yıldızlar, manyaklıklar, skandallar, façayı çizdirmeler artık ortaya çıkmıyor” demişti.

O kadar haklı ki! Artı o rezaletler, façayı çizdirmeler onları daha da yıldızlaştırmadı mı? Tarkan 1994’te Savaş Ay’a “Çişim geldi” dedikten sonra da, 2001’de Reha Muhtar ‘özel’ fotoğraflarını yayınladıktan sonra da kısa bir ortadan kaybolma döneminin ardından büyük patlamalar yaptı. Ve bugün hâlâ Türkiye’nin en büyük starı.

Günümüzün steril starları, fotoşoplu fotoğrafları, haftada 5 kez pilatesli dergi röportajları, çim suyu detoks içecekleri, kusursuz Instagram yaşamları ve köy okulları sosyal sorumluluklarıyla o kadar sıkıcı ki. İşte o yüzden de bir yarıları eksik ve aslında star falan değiller. Ne varsa eskilerde var.

Sık sık taksilerde sızardı

Sık sık taksilerde sızardı

Serseri star Teoman da planlamadığı halde bu rezil olmaları sayesinde yerini sağlamlaştırdı. Tabii bir de iyi albümler yaptı. Az mı izledik magazin programlarında bar kapılarındaki sarhoş hallerini. Ayda 2 kez ‘Teoman takside sızdı’ haberleri yapılırdı.

Ne oldu? Hâlâ rock müziğin en ünlü yıldızı kendisi. Son olarak bir de Deniz Seki örneği var. Kadıncağız hapislerde yattı. Hem de çok ayıplanan bir suçtan. Pandemi başlayana kadar konserleri, kulüp programları full çekiyordu. Kazanan yine Deniz oldu.

Önce bayıldı sonra ağladı

Önce bayıldı sonra ağladı

Ebru Gündeş ise kırılganlık kontenjanından, yani façayı çizdirerek starlığa yükseldi. 1999’da kameralar önünde beyin kanaması geçirince kariyeri yükselişe geçti. Olayı unutmamamız için çekilen Ebru Gündeş’siz ‘Dön Ne Olur’ klibini hala arada açıp izliyorum.

Hatırlarsanız 2013’te eşi Amerika’da tutukluyken televizyonda ağlayarak “Çocuğum etkileniyor” demesiyle kırılgan starlığı başka bir boyuta taşımıştı. Herkes birkaç gün eleştirdi ama kazanan yine Gündeş oldu. Günay’daki programları 7 yıldır kapalı gişe. Hem de yüksek fiyatlara rağmen.

Günümüzün steril starları, fotoşoplu fotoğrafları, haftada 5 kez pilatesli dergi röportajları, çim suyu detoks içecekleri, kusursuz Instagram yaşamları ve köy okulları sosyal sorumluluklarıyla o kadar sıkıcı ki. İşte o yüzden de bir yarıları eksik ve aslında star falan değiller. Ne varsa eskilerde var.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cem Yılmaz, Ozan Güven'e film için 5 bin TL mi verdi?