Bengal kedisi özellikleri nelerdir? Bakımı ve beslenmesi nasıl yapılır?

2018 Türkiye güzeli Şevval Şahin Bengal kedisi sahiplendiğini duyurdu. Dünyanın en pahalı kedi türleri arasında yer alan Bengal kedisi, kürkü ile adeta bir leoparı andırıyor. Şevval Şahin'in kedisinin cinsi olan Bengal kedisinin özellikleri herkesin merak ettiği konu oldu. Bengal kedilerinin fiyatları 20 bin lirayı bulabiliyor. Bengal kedisi özellikleri, bakımı ve beslenmesi hakkında bilgiler haberimizde.

18 Haziran 2020, Perşembe 12:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2018 Türkiye güzeli Şevval Şahin'in yeni evcil hayvanı olan Bengal kedisinin özellikleri herkesin merak konusu oldu. Dünyanın en pahalı kedi türleri arasında yer alan Bengal kedisinin fiyatları 20 bin lirayı bulabiliyor.

Laboratuvar ortamında geliştirilen bir kedi türü olan Bengal kedileri, her ne kadar vahşi bir leoparı andırsa da bildiğimiz ev kedilerinden bir farkı yok. Genetikçi Jean Mill Bengal kedi cinsinin yaratıcısı olarak kabul ediliyor. Bengal kedisi Asya Leopar kedisi, Habeş Kedisi ve British Shorthair cinsi kedilede çiftleştirilmesiyle ortaya çıkmış. Meraklı ve sıcak kanlı bir kedi olan Bengal kedisinin bugünkü görünümünü alması 20 yıl sürmüş.

Bengal kedisi özellikleri

Bengal kedisi özellikleri

  • Leoparı andıran Bengal kedisinin kürkü turuncu, kahverengi ve altın sarısı renklerde olabilir.
  • Meraklı bir kedi olan Bengal kedisi ilgiyi çok sever.
  • Çok zeki ve araştırmacıdır.
  • İstediği ilgiyi ona vermediğinizde depresyona girebilir ve stres yapabilir.
  • Sahiplerine aşk derecesinde bağlıdırlar.
  • Tüy bakımları oldukça kolaydır ve haftada 1 kez taranması yeterli gelir.


  • Sosyallikten çok hoşlanırlar ve geniş aileler için ideal bir kedidir.
  • Köpeklerle ve diğer hayvanlarla araları oldukça iyidir.
  • Bengal kedileri büyük kedi ırkları arasında yer alıyor. Ağırlıkları ortalama olarak 3,5 -7 kg arasında değişiyor. Hatta bazı bengal kedileri bu kiloyu da geçebiliyor.


Bengal kedisi beslenmesi

Bengal kedisi beslenmesi

Bengal kedisi melez bir ırk olduğu için endüstriyel kedi mamalarına karşı duyarlıdırlar, bu sebeple çoğu Bengal kedisi sahibi dostlarını çiğ gıda ile beslemeyi tercih eder. Genellikle sağlıklı bir kedi ırkı olan Bengal kedisinde genetik olarak retina dejenerasyonu nedeniyle körlük meydana gelebiliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hamster bakımı hakkında bilmeniz gerekenler