"Benimki de dert miymiş?" dedirten Haydar Dümen'e sorulan en tuhaf sorular

Cinsellik gerçekten bir tabu mu, yoksa açık açık konuşulması gereken bir şey mi? Sanıyoruz ki bu tartışma uzun süre devam edecek. Dr. Haydar Dümen, uzun yıllardır cinsellikle ilgili merak edilen soruları yanıtlıyor. Bu sorular bazen o kadar tuhaf oluyor ki okurken ağzımız bir karış açık kalıyor. Best of Haydar Dümen köşemizde bu haftanın en tuhaf sorularıyla karşınızdayız! Bazlarını okurken "Yahu benimki de dert miymiş?" diye kendinize sormanız mümkün.

26 Ekim 2020, Pazartesi 11:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- Bir günde 6-7 kez yapıyoruz

1- Bir günde 6-7 kez yapıyoruz

40 yaşındayım. Nişanlım ise 30 yaşında. Biz ayda bir görüşüyoruz. Bir günde 6-7 kere ilişkiye giriyoruz. Sizce bu durum normal mi? Bir insan günde kaç defa ilişkiye girebilir?

CEVAP

Okurum, şunu 1-2’ye indir desem beni dinleyecek misin? Ya da 40 yılda bir buluyorsun fırsatı değerlendir, 20’ye çık desem gücün yetecek mi? Sen bu soruyu sevgiline sorsan da biraz ona uysan. Bir ihtimal erken boşalman olabilir. Bir de o açıdan olaya bakabilirsin. Günün birinde evlenirsen bu sayı haftada 2-3’tür. Kitabın dediği bu ve gerisi size kalmış.

2- Bir gecede 10-15 defa birlikte oluyorum

2- Bir gecede 10-15 defa birlikte oluyorum

Bekarım, kız arkadaşımla bir gecede en az 10-15 defa birlikte oluyorum ve ertesi gün de aynı şeyi yaşamak istiyorum. Bu benim için bir sorun yaratır mı? Arkadaşlarıma anlattığımda bana inanmadılar ve dalga geçtiler. Ben ispata hazırım. Yardım edin.

CEVAP

Okurum, kızgınlık döneminde bazı boğalar, aslanlar günde 100 kere, 200 kere birleşme yapabilir. Kesinlikle sende erken boşalma vardır. Yoksa bu sayıya ulaşamazsın. Yani bir bardak suyu 15 yudumda içersin. Bir başkası da aynı suyu tadına vara vara, keyfini çıkara çıkara, kendini ve eşini mutlu ederek içer. Asıl olan, karnını doyurduktan sonra mideye hak tanımaktır. Yani onu zorlayarak dengeleri bozmamaktır. Okurum, doğru söylediğine inanmıyorum ama doğruysa elindeki rezervi bitirme. Enerjini yararlı olabilecek alanlara kaydır.


3- Evlenmek hata mı?

3- Evlenmek hata mı?

26 yaşındayım, cinsel organım çok büyük. Hayat kadınlarıyla bile ilişkiye giremiyorum. Nişanlıyım. Aralıkta nikahım var. İlk ilişkide sorun olur mu? Kızın hayatını karartmamak için evlenmekten vazgeçmeli miyim?

CEVAP

Okurum, evlenmekten vazgeçme. İlk ilişkide sorun yaşayacaksın. Bu sorunlar bir süre devam edebilir. Bir ölçüde bazı öneriler ya da teknik yöntemlerle çözüm bulunur. Dikkatli ol! Kızı korkutma, ilk gece de “Olacak” diye ısrar etme.

4- Seksi çok seviyorum

4- Seksi çok seviyorum

22 yaşında, seksi çok seven biriyim. Kızlarla ilişkide enerjim bitmiyor. Çok kızla ilişkiye girdim. Kendimi durduramıyorum. Bir de sorunum var, erken boşalıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, seksten bıktıysan ara verirsin. Erken boşalman tedavi olmadan cinselliğin keyfine ve tadına tam varamayacaksın. Onun tedavisi evlendiğinde olur. Ölçüleri kaçırma. Açgözlülük her zaman zararlıdır. Dengeli git ki ileriki yaşlarda belin bükülmesin, ayağın topallamasın.

5- Neden rüya görmüyorum?

5- Neden rüya görmüyorum?

18 yaşındayım. Yaşıtlarım rüyalanıp boşalıyor. Bende böyle şeyler olmuyor. Sorun yaratır mı?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir sorun yaratmaz.

6- Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık

6- Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık

23 yaşındayım, yabancı bir kız arkadaşım vardı, ayrıldık. Şimdi başka biriyle çıkıyorum ve onunla evlenmeyi düşünüyorum. Eski kız arkadaşım beni arıyor ve tahrik ediyor. Şeytana uymak istemiyorum. Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık. Ne yapacağımı şaşırdım. Bana bir yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, ne aşağı ne yukarı tükürmeden eski kız arkadaşından kurtulmak için “Arama beni” diye ona çıkış yapabilirsin. Telefonu yüzüne kapatabilirsin. Ama sen ‘istemem yan cebime koy’ örneği gibisin. Sesli aşk, seks kokulu biraz da pornografik tahrik hoşuna gidiyor olmalı.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (26 Ekim 2020)