Berat Albayrak'tan çok önemli enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kasım ayı enflasyon rakamlarına ilişkin Twitter hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu

03 Aralık 2018, Pazartesi 10:45 Son Güncelleme:
A A
Berat Albayrak'tan çok önemli enflasyon açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Kasım ayı enflasyon rakamları, eylül ayındaki yüksek enflasyon sonrasında atılan adımların ve Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı'nın başarısını ortaya koymuştur. Dengelenme süreci, kur ve faizlerden sonra enflasyon rakamlarında da etkisini göstermeye başlamıştır" dedi.

"ETKİSİNİ ARALIK AYINDA DA GÖSTERECEK"

Bakan Albayrak ayrıca şu ifadeleri kullandı: Fiyatlardaki köpüğün ortadan kalkmaya başladığı bu süreci, para ve maliye politikalarımızdaki güçlü duruş ile desteklemeye devam ediyoruz. Dengelenme süreci etkisini aralık ayında da gösterecek. YEP’teki 2018 hedefimizi yakalayacağımızı öngörüyoruz. 2019’da, özellikle Cumhurbaşkanlığı sisteminin sağladığı güçlü koordinasyon ile, tüm bakanlıklarımızla birlikte enflasyonla mücadelede başlattığımız yapısal adımları daha da ileri taşıyacağız.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.