Berk Oktay set çalışanlarına hakaret mi etti?

Savaşçı isimli dizinin başrol oyuncusu Berk Oktay'ın set çalışanlarına ağır küfür ettiği, çalışanların da oyuncu ile çalışmama kararı aldığı iddia edildi. Bu iddialar sonrası Berk Oktay sosyal medya hesabından açıklama yaptı

04 Haziran 2017, Pazar 14:47
A A
Berk Oktay set çalışanlarına hakaret mi etti?
Fox TV'deki 'Savaşçı' dizisinin setinde kriz çıktı. İddialara göre dizinin yönetmeni Volkan Kocatürk ve bazı set çalışanları ile başrol oyuncusu Berk Oktay birbirine girdi.

EKİP AÇIKLAMA YAPTI

Olayın ardından set çalışanları Instagram'daki 'setline5' adlı adreste Berk Oktay ile çalışmak istemediklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

''Bizler Limon Yapım'ın Fox TV'de yayınlanan Savaşçı dizisinin teknik ekibi olarak, bu sabaha karşı sahne çekimi sırasında başrol oyuncusu Berk Oktay'ın tüm ekibe ağır hakaretler ve küfür ederek (O… çocukları, yapacağınız işi s.keyim. Siz ancak otu..ir çekersiniz, s.ktirin gidin) seti terk etmesinden dolayı Berk Oktay ile çalışmayı reddederek kendisini boykot ediyoruz. Bu kararımızı tüm kamuoyuna duyururuz.''

BERK OKTAY: İNANMAK HAKSIZLIKTIR...

Öte yandan, küfür ettiği gerekçesiyle gündeme gelen Berk Oktay'dan açıklama geldi:YAPIM ŞİRKETİNDEN DE AÇIKLAMA GELDİ!

Yapım şirketi Limon Yapım'dan da açıklama geldi:

Değerli izleyecelerimiz ve bu sektörde çalışan emekçi arkadaşlar, Bazı sosyal medya hesaplarında “Savaşçı” hakkında çıkan asılsız iddialara cevap verme gereği duyuyoruz.

Limon Yapım tarafından çekilen, Fox Tv’de yayınlanan “Savaşçı”, bizim çok önem verdiğimiz, zor ve aksiyon sahneleriyle dolu bir yapımdır. Bu sebepten dolayı; dizi, ekibin rahat şartlarda çalışabilmesi amacı ile 3 ekip ve 3 yönetmenle çekilmektedir.

Çekim kalitesinden hiçbir şekilde ödün vermemek adına, bazı dönemlerde teknik olarak anlaşamadığımız veya ekibin çalışma sistemine ayak uyduramayan kişilerle, işin devamlılığını ve düzenini korumak amacıyla yollarımızı ayırabiliyoruz."

Bunu tabii ki işten çıkarılan her insanın yasal hak edişlerini ödeyerek yapıyoruz. Limon Yapım olarak çalıştığımız her ekibin, her tedarikçinin hiçbirini mağdur etmemeye özellikle özen gösteriyoruz.

Sinema Televizyon Sendikası bizimle iletişime geçip sendika üyelerinden yardımcı yönetmenler ve ikinci yönetmenler grubunun bir şikayet yazısı yazacaklarını ilettiler. Biz Limon Yapım olarak bu yazının amacını anlamak ve tek taraflı dinlemlerin etik olmayacağın ve bu yüzden uzlaşmak için bir toplantı talebinde bulunmak istediğimizi belirtik.Bu talebimize karşılık vermeyip sadece bizi hedef alan bu yazının yayınlanmasını art niyetli olarak düşünüyoruz.

Her yıl bir çok film-dizi yaparak pek çok kişiye iş imkanı sağlayan ve film sektörüne katkıda bulunan bir şirket olarak, işten çıkan bu kişilerin haksız yere yaptığı karalama kampanyasını Limon Yapım olarak kabul etmiyoruz."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.