Berkay Ateş, Venedik'te en iyi erkek oyuncu ödülüne aday

Emin Alper'in ikinci uzun metraj filmi 'Abluka' dünya prömiyerini 72. Uluslararası Venedik Film Festivali'nde yapacak. Berkay Ateş filmdeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülü için yarışıyor

06 Eylül 2015, Pazar 12:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Emin Alper'in ikinci uzun metraj filmi 'Abluka' dünya prömiyerini 72. Uluslararası Venedik Film Festivali'nde yapacak. Berkay Ateş filmdeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülü için yarışıyor.

Tiyatro D22'nin kurucularından olan yazar ve oyuncu Ateş, ilk uzun metraj sinema filmi olan Abluka'da, sokak köpeklerinin itlafından sorumlu bir belediye görevlisi olan Ahmet karakterini canlandırıyor.

Venedik Film Fetivalin'de En İyi Erkek Oyuncu ödülü için yarışacak olan bir diğer isim de Mehmet özgür.

İki başarılı oyuncu Berkay Ateş ve Mehmet özgür; Meksikalı yönetmen Alfonso Cuaron'un başkanlığındaki Altın Aslan jürisinde Nuri Bilge Ceylan, Alman oyuncu Diane Kruger, İngiliz yönetmen Lynne Ramsay ve Tayvanlı yönetmen Hou Hsiao-hsien gibi dünyaca ünlü isimlerin karşısına oyunculuk performansı ile çıkmaya hazırlanıyor.

Filmin başrollerinde Mehmet özgür ve Berkay Ateş yer alırken, onlara yardımcı rollerde Tülin özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba eşlik ediyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı: Devlet korumasından faydalanmış 805 genç istihdam edilecek