Berkin'in ailesinden Çipras'a mektup

Gezi eylemlerinde polisin gaz fişeğiyle vurularak hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ailesi, SYRIZA'nın lideri Aleksis Çipras'a bir mektup yolladı

12 Şubat 2015, Perşembe 17:17
A A
Berkin'in ailesinden Çipras'a mektup
Atina’da yedi yıl önce polis kurşunuyla öldürülen 15 yaşındaki Aleksis Grigoropulos’un hatırlatıldığı mektupta,  “Alexis ne kadar bizimse, gördük ki Berkin o kadar sizin olmuş” ifadeleri yer aldı.
 
Atina Parlamentosu’nda güvenoyu almasının ardından Çipras’ı ziyaret eden CHP heyeti önce Berkin’in ailesinin kendisine verilmek üzere yazdığı mektubu ve Berkin ile Aleksis’in altında Türkçe ‘Kardeşimsin Aleksis’ ve Yunanca ‘İse adelfos mu (Kardeşimsin) Berkin’ yazılı fotoğraflarının bulunduğu bir tabloyu hediye etti.
 
 
Hürriyet’ten Yorgo Kırbaki’nin haberine göre, Çipras’ın özellikle ilgilendiği ve Berkin’in annesi Gülsüm, babası Sami Elvan imzasını taşıyan mektupta şu ifadeler yer aldı;
 
“Alexis ne kadar bizimse, gördük ki Berkin o kadar sizin olmuş. Berkin ve Aleksis’in yan yana fotoğrafları bizi ayıran sınırların ne kadar anlamsız olduğunu bize gösterdi. Suyun iki yanında yaşayan kardeşleriz. Siyasal anlamda Syriza’nın başarısı bize umut oldu. Dostluğun, kardeşliğin ve dayanışmanın ne olduğunu ancak bizler anlatabiliriz. Bizim şairimiz Hikmet’ten tanırız Baloyannis’i, o karanfilli gülen adamı. Bizim çocuklarımız da gülsün diye, daha yaşanılası bir ülke olsun diye umutla beklemekteyiz. Sizin gülmeniz bizim gülmemizdir. Gülen bir Yunan halkının varlığı bize umut olacaktır. Yaşasın Enternasyonalist dayanışma.”

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Marmara'da öyle bir balık yakalandı ki!