Berlin Havalimanı'nın açılışının ertelendiği iddiası

Berlin Havalimanı'nın açılışının ertelendiği iddiası

Alman medyası, 2012 yılından bu yana açılışı 5 kez ertelenen Berlin Havalimanı'nın 2021'den önce açılamayacağını iddia etti

23 Kasım 2017, Perşembe 20:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Almanya'nın başkenti Berlin'de 2006 yılında yapımına başlanılan ve 3 Haziran 2012'de hizmete girmesi planlanmasına rağmen açılamayan Berlin-Brandenburg Uluslararası Havalimanının (BER) açılışının 2021'den önce yapılamayacağı iddia edildi.

 agesspiegel gazetesinin haberinde, 2012 yılından bu yana açılışı 5 kez ertelenen BER Havalimanına ilişkin hazırlanan kontrol raporuna göre hala yangın söndürme ve yangından koruma aksamında yetersizlikler bulunduğu ve havalimanının bu nedenle gelecek yıl da açılamayacağı öne sürüldü.

Haberde açılışın en iyi ihtimalle 2021 yılında yapılmasının beklendiği ifade edildi. Yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine ulaşması beklenen havalimanı için şimdiye kadar 6 milyar avro harcandığı belirtiliyor.

Kentteki Tegel havalimanının BER'in açılmasınının ardından 6 ay içinde kapatılması öngörülüyordu ancak 24 Eylül'de yapılan referandumda Tegel'in kapatılmasına 'hayır' denildi. Buna rağmen Tegel'in kapatılıp kapatılmayacağı konusunda belirsizlik sürüyor

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Muğla'da 2 bin 300 yıllık mezar bulundu