Beşiktaş Al Ahli ile Josef de Souza krizinin ortasında kaldı

Beşiktaş'ın bonservissiz olarak kadrosuna kattığı Josef de Souza, eski takımı Al Ahli ile sorun yaşıyor. Al Ahli, Josef de Souza'nın sözleşmesini haksız olarak feshettiği gerekçesiyle Beşiktaş'a evrakları göndermedi. Beşiktaş, oyuncusunun lisansını çıkaramıyor.

16 Eylül 2020, Çarşamba 10:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

31 yaşındaki Josef de Souza, 5 aydır maaşını alamadığı gerekçesiyle Al Ahli ile olan sözleşmesini tek taraflı feshetmiş ve Beşiktaş'a 1+1 yıllık imza atmıştı.

Josef'in eski takımı Al Ahli ise Brezilyalı oyuncunun sözleşmesini haksız feshettiğini iddia ederek Beşiktaş'a belgeleri göndermedi. Josef'in Al Ahli ile 1 yıl daha sözleşmesi bulunuyordu.

Beşiktaş yönetimi ise yaşanan bu süreç hakkında Souza ile görüşme gerçekleştirirken Beşiktaş Kulübü Hukuk Depertamanı tarafından da gerekli tüm belgelerin incelendiği ve herhangi bir sorun olmadığı belirtildi.

Ayrıca Suudi Arabistan kulübünün süreçten haklı çıkması durumunda ortaya çıkacak olan tazminatın tecrübeli oyuncu tarafından karşılanacağı dair sözleşmeye madde koyuldu.

Beşiktaş yönetimi, 31 yaşındaki oyuncu için UEFA'ya başvurarak geçici lisans çıkartacak. Böylece Josef, lig maçlarında forma giyebilecek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Galatasaray'ın Neftçi Bakü kafilesinde 4 isim yer almadı