Beşiktaş, Trabzonspor maçındaki pozisyonla ilgili TFF'ye başvurdu

Beşiktaş, son saniyede kaybedilen Trabzonspor maçındaki itirazlarını sürdürüyor. Yayıncı kuruluş beIN Sports'u ziyaret eden yöneticileri, VAR'a gönderilen görüntülerle ilgili bilgi almıştı. O bilgi ışığında Beşiktaş, TFF'ye "Vida'nın penaltı pozisyonunda VAR hangi görüntüyü inceledi?" sorusunu yöneltti.

11 Kasım 2021, Perşembe 13:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sabah'ın haberine göre, Beşiktaş, Trabzonspor maçıyla ilgili yeni bir itiraz cephesi açtı. Karşılaşmadan Domagoj Vida ile Trondsen arasında yaşanan pozisyonun penaltı olduğuna inanan Beşiktaş cephesi, konuyla ilgili önce beIN Sports'u ziyaret etti.

Hangi görüntülerin VAR'a gönderildiğini soran Beşiktaş, karşılığında "Çekilen tüm görüntüler VAR'a gönderiliyor" cevabını aldı.

Pozisyonun birçok farklı açısı sosyal medyaya düşerken, Beşiktaş yönetici Emre Kocadağ yaptığı açıklamada şunları söyledi:


"Yayıncı kuruluşun elinde değil"

"Yayıncı kuruluşun elinde değil"

Oradaki 23 adet kameranın çektiği bütün görüntüler VAR odasına gidiyor. Önemli olan o görüntüleri kameranın çekip çekmemiş olması. Onu tartışabiliriz. O çekildi mi çekilmedi mi? Çekildiyse VAR odasına gitti mi? VAR odasına gittiyse bu değerlendirildi mi? Gitmeme ihtimali yok. Çekildiyse VAR odasına gidiyor. O sistemler ayrı çalışıyor. Biz bugün beIN medyaya gittik, yaklaşık 2 saate yakın bu konular üzerine tartıştık. O noktada bir soru işareti yok. Kamera çekiyorsa o görüntüler VAR odasına muhakkak gidiyor. O yayıncı kuruluşun elinde olan bir şey değil.

Görüşmenin ardından Beşiktaş konuyu resmen TFF'ye taşıdı. Yazılı başvuru yapan yönetim, hangi görüntünün ekrana getirilip incelendiği hakkında bilgi istedi. Beşiktaş, o pozisyonda VAR operatörünün VAR hakemine gönderdiği görüntülerle ilgili detaylı bilgi talep etti.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tahir Kıran'dan oyuncusuna sert sözler: Futbolu kafasında bitirmiş