Beşiktaş'tan Dorukhan Toköz açıklaması

Beşiktaş'ın bir türlü anlaşamadığı Dorukhan Toköz'ün, sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği iddia edilmişti. 2 sezon önce Eskişehirspor'dan alınan oyuncunun menajerinden fesih iddialarına yalanlama geldi. Necdet Ergezer, kulübe ihtar gönderilmediğini söyledi.

16 Nisan 2020, Perşembe 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir süredir yeni kontrat üzerine müzakere eden Dorukhan Toköz ve Beşiktaş arasında anlaşma sağlanamamıştı. Medya yoluyla sert demeçler veren Beşiktaş yönetimi ve oyuncunun menajeri arasında ipler iyice gerilmişti.

Gerilen iplerin artık koptuğu ve Dorukhan Toköz'in sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği iddia edilmişti. Oyuncunun menajeri Milliyet Skorer'e yaptığı açıklamada,

"Dorukhan Toköz ile ilgili basında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor. Beşiktaş kulübü konuyla ilgili bir açıklama yapacak. Şu anda tek taraflı fesih söz konusu değil. Beşiktaş kulübü gerekli açıklamayı yapacaktır" dedi.

Beşiktaş kulübü ise yaptığı resmi açıklamada şunları söyledi:

"Futbolcumuz Dorukhan Toköz’ün Kulübümüzle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiği ve bu durumu tarafımıza bildirdiğine dair basın yayın organlarında yer alan haberler doğru değildir.

Profesyonel futbolcularımızdan Dorukhan Toköz’ün sözleşmesini feshettiğine dair Kulübümüze ulaşmış herhangi bir evrak bulunmamaktadır.

Dorukhan Toköz, teknik heyetimizin kendisine verdiği program dahilinde evinde çalışmalarına devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

2 sezon önce Eskişehirspor'dan sadece 150 bin euro'ya transfer edilen Dorukhan, 3 yıllık sözleşme imzalamış ve yıllık 350 bin euro!ya 'evet' demişti.

Beklenenden çok daha üstün bir performans gösteren Dorukhan, sakatlanana kadar Beşiktaş orta sahasının vazgeçilmez ismi oldu. 2018-2019 sezonunda çok istikrarlı bir oyun ortaya koyan genç oyuncu, sözleşmesinde iyileştirme bekliyordu.

Beşiktaş’taki performansını Milli Takım’da pekiştiren Dorukhan, sezonun tamamlanmasıyla birlikte maaşının iyileştirilmesini beklerken, bu konuda yönetimden beklediği hamle bir türlü gelmedi. Kendisi 350 bin euro’ya oynarken, kulübede oturan ya da kadroya giremeyen oyuncuların 3, 5, hatta 7 kat fazla maaş ödendiğini gören Dorukhan, gelen teklifleri değerlendirmek istedi.

En ciddi teklifi yapan Udinese'nin önerdiği bonservisin düşük bulunması ve diğer kulüplerden gelen tekliflerin de yeterli olmaması nedeniyle Beşiktaş, Dorukhan’ı satmadı. Sonrasında Dorukhan’ın yaşadığı talihsiz sakatlık ve ardından gelen yönetim değişikliği ile birlikte beklediği zam bir türlü gelmedi. Oyuncunun menajeri Necdet Ergezen ile Beşiktaş yönetimi arasındaki gerilim artarak sürdü.

Dorukhan'ın neşeli antrenmanı

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankaragücü- Galatasaray maçında olay! Fatih Terim kulübeden fırladı