Beşir yine imkansızın peşinde! Ünlü oyuncu Baran Akbulut ekranlara dönüş yapıyor

Başarılı oyuncu Baran Akbulut, Show TV ekranlarında yayınlanan Aziz dizisi ile ekranlara dönerken dizideki rolü, Aşkı Memnu’daki karakter Beşir’i hatırlattı. Baran Akbulut, sezona iddialı bir giriş yapan dizide Galip Bey’in yanında kalfa başı olarak çalışan Mustafa’yı canlandırıyor.

05 Kasım 2021, Cuma 19:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başarılı oyuncu Baran Akbulut, Show TV ekranlarında yayınlanan Aziz dizisi ile ekranlara dönerken dizideki rolü, Aşkı Memnu’daki karakteri Beşir’i hatırlattı. Baran Akbulut, sezona iddialı bir giriş yapan dizide Galip Bey’in yanında kalfa başı olarak çalışan Mustafa’yı canlandırıyor…

Aziz dizisi 5 Kasım akşamı ilk bölümü ile Show TV ekranlarındaki yerini aldı. 1930’lu yıllarda geçen dizide Murat Yıldırım, Ahmet Mümtaz Taylan, Damla Sönmez ve Simay Barlas gibi pek çok başarılı oyuncunun yanı sıra, Baran Akbulut da yer alıyor. Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen Akbulut’un canlandırdığı karakterin hikayesi ise izleyenlere “Beşir yine imkansızın peşinde!” dedirtti. 

Baran Akbulut, Aşkı Memnu dizisinde Adnan Bey’in konağında işine ve patronuna sadık bir çalışandı. Çalışkanlığı ve efendiliği ile kendini sevdiren Beşir bir yandan da patronunun kızı Nihal’e sırılsıklam aşıktı. Elbette ki bu da imkansız bir aşktı…

Aşkı Memnu dizisinden sonra Kuzgun, Yedi Güzel Adam ve Aşkın Yolculuğu Yunus Emre gibi sevilen yapımlarda rol alan Baran Akbulut’un Cem Yılmaz’ın Netflix için çektiği Erşan Kuneri filminde rol alacağı konuşulmuştu.

Hatta yakışıklı oyuncunun sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflar gündem olurken, Baran Akbulut’un dizi için imaj değişikliğine gittiği söylenmişti.

Uzun zamandır ekranlarda görünmeyen Baran Akbulut, Show TV’de yayınlanan Aziz dizisi ile ekranlara dönüş yaptı. Genç oyuncu dizide Mustafa karakteri ile yeniden hayranlarının karşısına çıktı. Dizideki rolü ile de yeniden Beşir karakterini akıllara getirdi. Çünkü Mustafa (Baran Akbulut) Aziz dizisinde, yanında çalıştığı Galip Payidar’ın kızına aşık.

İŞTE BARAN AKBULUT’UN AZİZ DİZİSİNDE CANLANDIRDIĞI MUSTAFA KARAKTERİ

Ben Mustafa… Beşi bi yerde derler bana. Eş dost oğlanlar yüzünden taktılar bu adı… Allah uzun ömür versin beş evladım var. Hanımım erkenden göçüp gidince biz altı erkek kalıverdik bi anda ortalıkta. Allah var, etraftan çok dediler seni helal süt emmiş biriylen baş göz edelim diye amma benim içime sinmedi. Gönlüme sığmadı dedikleri. Ben kendim bakarım evlatlarıma dedim. Hep çalıştım didindim. Sonunda Galip beyin yanında kalfa başı oldum. Lakin hiç ummadık bir şey oldu. Galip Bey’in kızı Maksude’ye gönül verdim. Gönlüme; “yahu dedim sen kim koskoca bey kızı kim, yapma etme, yanarsın” dedim amma yok laf dinletemedim. Maksude’yle hislerimiz karşılıklı lakin bu sevdanın sonu yok. Onun gibi Bey kızını yakıştırıp da koyarlar mı yanıma?

BARAN AKBULUT KİMDİR?

12 Nisan 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Baran Akbulut Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olarak eğitim hayatını tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini Halid Ziya Uşakligil`in dizi film haline uyarlanan Aşk-ı Memnu dizisinde şoför Beşir karakteri ile tanınmıştır. Birçok dizi ve sinema filminde rol alan Baran Akbulut oyunculuk konusunda kısa zamanda büyük bir yol aldı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Herkesin bildiği ‘Yine aylardan kasım’ şarkısının yazarı bakın kim çıktı! Gerçek mesleğine inanamayacaksınız