Bestekâr Abdullah Balak vefat etti

Şanlıurfalı ünlü bestekâr Abdullah Balak, tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında vefat etti

25 Şubat 2017, Cumartesi 15:44
A A
Bestekâr Abdullah Balak vefat etti
İbrahim Tatlıses, Nuri Sesigüzel, Mahmut Tuncer, Selahattin Alpay ve Seyfettin Sucu gibi sanatçılara çok sayıda türkü besteleyen Abdullah Balak, uzun süredir tedavi gördüğü Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu sabah vefat etti.

Balak'ın cenazesi, morgdan alınarak Asri mezarlığa götürüldü. Buradaki cenaze törenine ailesi ve sanatçı dostları katıldı. Balak'ın cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

İbrahim Tatlıses de Abdullah Balak’ın anısına yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:“Şanlıurfa sevdalısı değerli hocamız, değerli bir üstat, kıymetli bir besteci, unutulmaz, efsaneleşmiş; Fadile, Kardaş Dala Konaram, Yarimin Adı Yaşar, Felek Sen Ne Deleksen, Başında Yazması Var, Seherde Uyanasan gibi daha birçok esere imza atan Şanlıurfa sevdasından vazgeçmeyen, Urfa’nın özüne inen bir insan olan değerli ağamızı kaybetmenind erin üzüntüsünü yaşıyorum. Üzüntüm büyüktür ancak ne yazık ki cenazeye gidemeyeceğim. Çok üzgünüm, çok. Niye mi çok üzgünüm? Kalabalık olacağını biliyorum. O kalabalıkta insanlar aşırı bir sevgi göstereceklerdir. İşte bu yüzden gelemiyorum. Sevgili hemşehrilerim beni bağışlasınlar. Şanlıurfa’lı olarak acıyı da tatlıyı da severiz ama bu acı başka bir acı. Terbiye ti


ABDULLAH BALAK'IN ESERLERİ

Felek sen ne feleksen
Dağıdır yar dağıdır
Çağırdım bağ içinde
Öz yurdum Urfa'da garibem
Bülbül
Urfalıdır benim yar
Türkmendim rışvan oldum
Kardaş dala konaram
Seherden uyanasan
Yarımın adı yaşar
Urfanın altı bağlar
Başında yazma var
Fadile
Bülbül
Ceylan
Bala ceylan
Eyübün sabrı gelini
Uykumdan seher uyandım
Ah yar elinden
Bülbülün bitmez çilesi
Pencere bizde taka
Urfanın yolu bağdır
Eminem
Haticem
Cemilem
Baba ben dervişmiyem
Ben sıkmalı al isterim
Endim kuyun dibine

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.