Beştepe'deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul töreninden fotoğraflar

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

29 Ekim 2019, Salı 22:54 Son Güncelleme :
A A

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ev sahipliğinde Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi bünyesindeki Sergi Salonu'nda kabul töreni gerçekleştirildi.

Erdoğan, Tel Abyad ve Resulayn'ın da aralarında bulunduğu 4 noktaya canlı bağlantı yapması salonda büyük bir coşkuya yol açtı. Törene sanat, spor ve iş dünyasından 5 bine yakın davetli katıldı.

Erdoğan, Tel Abyad ve Resulayn'ın da aralarında bulunduğu 4 noktaya canlı bağlantı yapması salonda büyük bir coşkuya yol açtı. Törene sanat, spor ve iş dünyasından 5 bine yakın davetli katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Töreni'ne ev sahipliği yaptı. Bu yılki tören birçok yeniliğe de ev sahipliği yaptı.

Önceki yıllarda Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin bahçesinde düzenlenen kabul töreni bu yıl ilk defa Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan "Sergi Salonu"nda yapıldı. Yapılan yönetmelik değişikliği ile de "Resepsiyon" kaldırılmış "kabul töreni" düzenlenmesi kararı alınmıştı.

Yaklaşık 5 bin kişinin davet edildiği Kabul Töreninde Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan subay, astsubay, er ve sağlık görevlileri de ağırlandı. Kur'an tilaveti ile başlayan kabul törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli katılmazken, MHP kurmayları, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal katıldı. 

Törende Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, milletvekilleri, yüksek yargı organları başkanları, MİT Başkanı Hakan Fidan’ın yanısıra Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Ümit Besen, Yavuz Bingöl, Burak Kut, Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir, İzzet Yıldızhan gibi çok sayıda sanatçı da yer aldı. Gecede Borsa İstanbul Başkanı Hakan Atilla en fazla dikkat çeken isimlerden olurken diplomatlar, sporcular da katıldı. Erdoğan ve eşi, salona Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan askerlerle birlikte girdi.

Törene Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay ve eşi Kıvanç Oktay da katıldı. Erdoğan konuşmasının ardından tören salonundaki davetliler ile tokalaştı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 29 Ekim tüm yurtta coşkuyla kutlandı