Betondan fışkıran linda çiçeği görenleri şaşırtıyor

Hatay’da bir evin balkon duvarında, adeta betonun ortasından fışkıran linda çiçeği görenleri şaşırtıyor. 'Cam güzeli' olarak da bilinen linda çiçeğine gözü gibi bakan ev sahibi Münire Gökpınar, çiçeğin açtığı yerde toprak adına hiçbir şey olmadığını söyledi.

04 Eylül 2019, Çarşamba 12:03 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hatay’ın Arsuz ilçesinde bir binanın ikinci katındaki balkonun beton duvarında toprak olmadan açan linda çiçeği görenleri şaşırtıyor. 

Akçalı Mahallesi’nde bir binanın ikinci katındaki evinin balkonunu yıkayan Münire Gökpınar, zamanla balkon duvarında, bir çiçeğin, topraktan beslenmeden filizlendiğini fark etti. Her balkonu yıkadığında büyüyen çiçeğin tomurcuk verip açtığını gören Gökpınar, bu durumu çevresindekilerle paylaştı. 

Herkesin bu duruma hayretle baktığını anlatan Gökpınar, AA muhabirine, çiçeğin toprak olmadan nasıl açtığını anlayamadıklarını belirtti. Gökpınar, isminin "Linda" olduğunu öğrendikleri çiçeğe gözü gibi baktığını kaydetti. 

Ev sahiplerinden Gökhan Gökpınar da balkonda bulunan masanın altında çıkan çiçeği annesiyle fark ettiklerini anlattı. 

Ailesinin çiçeklere düşkün olduğunu aktaran Gökpınar, "Linda olduğunu öğrendiğimiz bu çiçek duvar ve seramiğin arasından toprağın olmadığı yerden çok güzel çıkmış. Ben de ilk gördüğümde hayretler içerisinde kaldım. Sordum, kimse de aslında çok fazla bilmiyor bu çiçeğin adını. Allah’ın verdiği can, çok ilginç bir durum. Can veren Allah nerede ve nasıl can vereceğini kendisi biliyor. 

Çok müthiş bir şey bu, ben de çok etkilendim. Kalıcı olacak mı, olmayacak mı bilmiyoruz. Tozlanma yoluyla çıktığını düşünüyoruz. Deniz kumu da kullanılmadı duvarda. Toprak adına hiçbir şey yok. Allah’ın hikmeti, ne diyelim." ifadelerini kullandı. 

"Cam güzeli" adıyla da bilinen çiçek, görenleri hayran bırakıyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Akıllı telefon satışları büyük oranda azaldı