Betül, bisiklet yarışında Yenimahalle'yi gururlandırdı

Betül, bisiklet yarışında Yenimahalle'yi gururlandırdı

Betül, bisiklet yarışında Yenimahalle'yi gururlandırdı

19 Temmuz 2019, Cuma 12:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi'nin destekleriyle 'Trans Türkiye Ultra Bike Race' adlı bisiklet yarışına tek kadın sporcu olarak katılan Zeliha Betül Demir, Artvin Hopa’dan başlayıp Antalya Kemer'de son bulan 12 günlük yarışta 2’nci oldu.
İlk kez organize edilen Türkiye Ulusal Bisiklet Dayanıklılık Yarışı sonuçlandı. Yarışmaya katılan 28 kişiden ancak 8’i yolu tamamlayabildi. Başarılı bir şekilde finale ulaşanlar arasında yer alan Zeliha Betül Demir, tek kadın olarak katıldığı yarışmada hızı ve azmiyle erkekleri geride bıraktı. 12 gün süren yarışmada toplamda 2 bin 300 km sürüş yapan Demir, takım olarak katıldıkları yarışta kendi kategorilerinde 2’nci olarak Yenimahalle’yi gururlandırdı.
'KADINLARIN İSTEYİP YAPAMAYACAĞI BİR ŞEY YOKTUR'
Yarışmaya kadın olduğu için zorlanacağını söyleyenlere kulak asmayıp katıldığını söyleyen Demir, "Kadınlar isterse her şeyi başarabilir. Kadınların isteyip yapamayacağı bir şey yoktur. Bugün bunu bir kez daha kanıtlamış oldum. Bisiklet sporu ülkemizde çok yaygın değil. Bu sporun yaygınlaşması ve gelişmesi açısından bu tarz faaliyetlerin büyük önem taşıdığını düşünüyorum. Yarışmaya Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün destekleriyle katıldım. Başta Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar olmak üzere bana güvenen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder