Beyaz ayakkabı nasıl temizlenir?

Beyaz ayakkabı giymeyi seviyor ama kirlenince de çok mu üzülüyorsunuz? Kirlenen beyaz ayakkabıları eski haline çevirebileceğiniz birkaç yöntem var. Peki, beyaz ayakkabı nasıl temizlenir? Beyaz ayakkabıdan lekeler nasıl çıkar? Beyaz ayakkabı temizleme yöntemleri haberimizde.

29 Aralık 2020, Salı 13:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Tuz ve süt

Tuz ve süt

Bu yöntem sayesinde sarılaşmaya başlayan beyaz ayakkabıları eski haline getirebilirsiniz. 

Büyük bir kap içine 1 litre süt ve yarım bardak tuz ilave edin. İyice karıştırın. Ardından bu karışıma beyaz sneaker ayakkabıları yerleştirin ve en az 3 saat bekletin. 

3 saatin sonunda çıkmayan lekeler varsa bir fırça yardımıyla lekeleri ovalayın. Bol sabunlu suyla durulanan ayakkabıları açık havada iyice kurumasını bekleyin.


Kabartma tozu ve beyaz sirke

Kabartma tozu ve beyaz sirke

Beyaz sirke ve kabartma tozu karışımı hemen hemen birçok temizlik alanında kullanılan mükemmel bir karışımdır. 

Bir kap içerisinde 1 çorba kaşığı karbonat, 1 çorba kaşığı beyaz sirke ve 1 çorba kaşığı sıcak su karışımı hazırlayıp beyaz ayakkabıların lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz. 

Eski bir diş fırçası yardımıyla lekeli alanlara bu karışımdan sürüp iyice fırçalayın. Macunumsu karışımı sürüp fırçaladıktan sonra güneşin altın 3 - 4 saat kadar bekleyin. Kuruyan karışımı ayakkabıyı silkeleyerek çıkarabilirsiniz. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ev temizliğinde kullanılabilen 9 besin