Beyaz İstanbul havadan böyle göründü

İstanbul'da salı gününden bu yana etkili olan kar ve aşırı soğuklar yerini yağmura bırakmaya hazırlanırken, beyaz örtü ilginç kareler ortaya çıkardı

09 Ocak 2015, Cuma 11:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İstanbul'da salı gününden bu yana etkili olan kar ve aşırı soğuklar yerini yağmura bırakmaya hazırlanırken, beyaz örtü ilginç kareler ortaya çıkardı. Havadan yaptığımız çekimlerde soğuk nedeniyle Sultanahmet meydanında bulunan havuzun donduğu, gezi parkınında da yağan karla beyaza büründüğü görüldü. İstanbul'un en çok kar alan yerleri arasında bulunan çamlıca tepesi sırtları ise neredeyse tamamen beyaza büründü.

Rusya üzerinden geçtiğimiz hafta başında gelen Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı İstanbul'u da beyaz bürüdü. İstanbul'da gündüz sıcaklığı -4'e, gece ise -11'e kadar düştü. İstanbul'un bazı bölgelerinde kar kalınlığı 15-20 cm'e kadar ulaştı. Belediye ekiplerince yapılan tuzlama çalışmaları sonucu ana yollardaki kar temizlenirken, İstanbul'da müdahale edilmeyen ara sokaklar ve parklarda ise Uludağ görüntülerini aratmayan manzaralar oluştu.

SULTANAHMET'TE HAVUZ DONDU İstanbul'da turizmin merkezi olan Sultanahmet Meydanı beyaz örtü altında daha da güzelleşti. Sultanahmet Meydanı'nda bulunan havuz soğuk nedeniyle donarken, turistler karla kaplanan Sultanahmet Camii ve Ayasofya önünde fotoğraf çektirdiler.

GEZİ PARKI DA BEYAZA BüRüNDü Taksim Meydanı ve Gezi Parkı da karla kaplanırken, Taksim Meydanı belediye ekipleri tarafından tonlarca tuz kullanılarak temizlendi.

çAMLICA TEPESİ KAYAK MERKEZİ GİBİ İstanbul'un yoğun kar alan yerlerinden biri olan çamlıca tepesi sırtlarında da kayak merkezlerini aratmayan görüntüler vardı.

SICAKLIK PAZAR GüNü 10 DERECEYE ULAŞACAK İstanbul'da dün gece -4'e kadar düşen hava sıcaklığının ardından bugün öğle saatlerinden itibaren rüzgarın Lodos'a dönmesiyle sıcaklıkların kademeli olarak yükseleceği belirtildi. Meteoroloji kaynakları bugün sıcaklıkların 4 dereceye kadar artacağını, pazar günü ise 10 dereceyi aşacağını belirtti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meteoroloji'den sağanak uyarısı, bu bölgelerde yaşayanlar dikkat!