Beyaz Saray'dan Suriye açıklaması

Beyaz Saray: Suriye'de DEAŞ’la mücadelede sona gelindi. DEAŞ'ın yeniden ortaya çıkmaması ve barış için BM de dahil bölge ülkeleri ortak çalışmalı

04 Nisan 2018, Çarşamba 18:23
A A
Beyaz Saray'dan Suriye açıklaması
ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den askerleri çekmek istediğine ilişkin açıklamasının ardından Beyaz Saray’dan kritik bir açıklama geldi.


'HIZLA SONA YAKLAŞIYORUZ'


Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, 'DEAŞ’ın nerdeyse tamamen yok edilmesiyle, Suriye’deki DEAŞ’ı ortadan kaldırmaya yönelik askeri misyon hızla sona yaklaşıyor.

ABD ve müttefikleri, Suriye’deki DEAŞ varlığını ortadan kaldırmaya kararlı' ifadeleri kullanıldı. ABD Başkanı Donald Trump, ABD’nin Suriye’deki varlığının çok maliyetli olduğunu belirterek 'Suriye’deki askerlerimizi geri çekmek ve ülkemizi yeniden inşa etmek istiyorum' demişti.

Ancak Trump, Suudi Arabistan’ın ABD’nin Suriye’deki maliyetini karşılaması durumunda, ABD’nin Suriye’de kalmaya istekli olabileceğini ima etmişti.


YAKIN ZAMANDA AÇIKLANACAĞI DUYURULMUŞTU


Gün içerisinde Beyaz Saray, Suriye’deki ABD birliklerinin geleceği hakkındaki kararın verildiğini ve ‘görece yakın’ zamanda açıklanacağını duyurmuştu.

Suriye'deki ABD askerleri hakkında karar verildi


AA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Mimar Ricardo Bofill çimento fabrikasını ev yaptı