Beyaz Saray'dan 'olağanüstü hal' açıklaması

Mısır'da olağanüstü hal ilan edilmesine ilişkin Beyaz Saray'dan bir açıklama geldi. Açıklamada "Olağanüstü hal ilan edilmesine şiddetle karşıyız" denildi. Mısırlı yetkililere itidal çağrısı yapan AB ise "Yaşanan ölümler kaygı verici" dedi

14 Ağustos 2013, Çarşamba 18:41
A A

Mısır'da güvenliği yeniden tesis etmek için 1 aylık olağanüstü hal ilan edildi.

Gelişme üzerine Beyaz Saray'dan bir açıklama geldi.

Açıklamada "Mısır'da olağanüstü hal ilan edilmesine şiddetle karşıyız. Protestoculara şiddet uygulanmasını kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Beyaz Saray sözcüsü ayrıca Kahire'deki gelişmeleri yakından takip etmeye devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

ÖLÜMLER KAYGI VERİCİ

Avrupa Birliği Dış Politika Temsilcisi Catherine Ashton sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, Mısırlı yetkililere itidal çağrısında bulundu.

Ashton'ın sözcüsü Michael Mann, "Ölü ve yaralı olduğu yönündeki haberler oldukça kaygı verici" açıklamasında bulundu.

"Şiddetin çözüm getireceğine inanmıyoruz" diyen AB sözcüsü Mann, Mısırlı yetkililere itidal çağrısı yaptı.

WESTERWELLE: ŞİDDETTEN KAÇININ


Almanya da, Mısır'daki tüm taraflara şiddetten kaçınma çağrısı yaptı. Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle de başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, Mısır'daki duruma dikkati çekerek, tüm siyasi güçlere diyaloğa ve müzakereye geri dönmeleri çağrısında bulunduklarını ifade etti.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.