Beyaz Saray'ı 'cadılar' bastı

Amerika Başkanı Barack Obama ve eşi First Lady Michelle Obama önceki gece 2 bin çocuğa Beyaz Saray'da Cadılar Bayramı partisi verdi

02 Kasım 2009, Pazartesi 05:00
A A

Çocuklar rüya gibi bir gece geçirdi 31 Ekim’de birçok batı ülkesinde çocukların kostüm giyerek kapı kapı dolaşıp şeker, meyve ve hediyeler aldığı Cadılar Bayramı Amerika’da da coşkuyla kutlandı.

Beyaz Saray, Amerikan Başkanı Barack Obama’nın talimatıyla Cadılar Bayramı’nın sembolü olan balkabağı turuncusuna dönüştü.

Amerika Başkanı Barack Obama ve eşi First Lady Michelle Obama Beyaz Saray’da 2 bin çocuğa önceki gece Cadılar Bayramı partisi verdi. Çocukları, Amerikan Başkanı Barack Obama ve ‘kedi kadın’ kılığına giren first lady Michelle Obama karşıladı.

CADILAR BAYRAMI NEDİR?

Çoğu araştırmacıya göre Cadılar Bayramı gecesi, Milattan Sonra 1. yüzyılda yaşayan Keltlerin ‘Samhain’ şenliklerinden doğdu. Keltler, yılı aydınlık ve karanlık olarak ikiye bölüyordu. ‘Samhain’ şenlikleriyle karanlığı karşılıyordu. Hasat bitiminin kutlandığı, ölülerin anıldığı ve Kelt takviminde yeni yılın başlangıcı olarak kabul edilen ‘Samhain’da, her köyde büyük bir şenlik ateşi yakılıyordu. O gece ‘Tanrıların dünyaya yakınlaştığı, dünya ile ötedünya arasındaki sınırların kalktığı ve ölülerin yaşadıkları yere geri döndüklerine’ inanılıyordu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.