Beyaz sirkeyle temizliğin püf noktaları

Beyaz sirke son yılların en popüler ürünlerinden biri. Diyetten temizliğe kadar birçok alanda kullanılan beyaz sirke bu popülerliğin hakkını verecek kadar da faydalı bir ürün. Ancak beyaz sirkeyi özellikle ev temizliğinde kullanmanın bazı püf noktaları var. İşte dikkat etmeniz gereken o noktalar...

23 Mayıs 2019, Perşembe 11:52 Son Güncelleme:
A A

GRANİT VE MERMER YÜZEYLER

GRANİT VE MERMER YÜZEYLER


Granit ya da mermer gibi doğal taşlar, asidik maddeler ile temizlendiğine iyi sonuçlar vermez. Bu nedenle, bu yüzeylere beyaz sirke uygulamamak en iyisidir. Ayrıca limon ya da kabartma tozu da kullanmamalısınız.


YİYECEK LEKELERİ

YİYECEK LEKELERİ


Giysilerde, yerlerde, araba koltuklarında ya da kanepede olsun, beyaz sirke yemek lekelerini çıkarmaz. Aksine, bileşenleri gıda artıkları üzerinde hareket eder ve çıkarılması çok daha zor hale getirir.

DEMİR TENCERE VE TAVALAR

DEMİR TENCERE VE TAVALAR


Bu sevilen mutfak eşyaları, iki nedenden ötürü beyaz sirke ile temizlememeniz gerekenler listesinde yer alır: Birincisi, sirke içindeki asidin yapışmaz yüzeyleri bozmasıdır. Bildiğiniz gibi bu, tencere ve tavalarınızın işlevselliğini büyük ölçüde sınırlar. Ayrıca demir ile bu asit bileşenleri ile iyi sonuç elde edilemez. Sonuç, lekeli bir tencere veya tava olabilir.BEYAZ EŞYA VE ELEKTRONİK CİHAZLAR

BEYAZ EŞYA VE ELEKTRONİK CİHAZLAR


Parlatma özelliklerine rağmen, televizyonları veya bilgisayarları temizlemek için beyaz sirke kullanmamalısınız. Bu durum, mikrodalgalar, kahve makineleri veya ütüler ve tabletler ve cep telefonları gibi dokunmatik ekranlara sahip cihazlar için de geçerlidir. Doğal parlaklıklarını ortadan kaldırmanın ve yüzeylerini aşındırmanın dışında, bu madde, elektronik parçaların değişimine sebep olabilir.

PARKE ZEMİN

PARKE ZEMİN

Bazı yüzey alanlarında işe yararken, sert zeminler ya da parke zeminlerde beyaz sirke kullanılması renk bozulmalarına veya çıkmayan lekelere neden olabilir. Bu nedenle gereksiz sorunlardan kaçınmak için, alabileceğiniz en iyi önlem, bu tip zeminlerde yapılan özel temizlik ürünlerini satın almaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Şişelerle yapabileceğiniz dekoratif eşyalar