Beyazıt Öztürk oy kullanmak için yanlış okula gitti (31 Mart seçimleri için ünlüler sandık başında)

31 Mart yerel seçimlerinde 57 milyon seçmen sandığa gitti. Oylarını kullanan ünlü isimler de vatandaşlık görevlerini yaptıkları okullardan paylaşımlarda bulundu. İşte ünlülerin paylaşımları...

31 Mart 2019, Pazar 10:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Beyazıt Öztürk oyunu kullanmak için Beşiktaş Tevfik Fikret İlkokulu'na geldi. Okul girişinde sandık numarasına bakan Öztürk yanlış okula geldiğini fark etti. Okuldan ayrılırken şaşkınlık yaşayan Öztürk basın mensuplarının sorusu üzerine, "Yanlış gelmişim. Adres değiştirmiştim. Daha önce burada kullanıyordum ya yine buraya gelmişim" dedi. Daha sonra bazı sevenleriyle fotoğraf çektiren Öztürk oy kullanacağı okula gitti.

Oyuncu ve komedyen Ata Demirer, Bozcaada Halk Eğitim Merkezi'nde oyunu kullandı.

Şarkıcı Feridun Düzağaç, yönetmen Murat Şeker ile dizi ve tiyatro oyuncusu Erdinç Gülener ise İstiklal İlkokulu'nda oylarını kullandı.

CEM YILMAZ

CEM YILMAZ

Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu'nda sandıkların açılmasıyla oyunu kullanan komedyen Cem Yılmaz, kendisini görüntüleyen kameralara ''Biz kazanacağız'' diye takılarak okuldan ayrıldı.

1254 nolu sandığın başına gelen Cem Yılmaz, seçmen pusulasını aldıktan sonra sandık görevlisinin cep telefonu hatırlatması üzerine, geri dönerek, ''Söz verdim, telefonuma çekecektim'' esprisiyle telefonunu görevlilere teslim etti.

ESPRİYİ PATLATTI

ESPRİYİ PATLATTI

Oyunu kullandıktan sonra sandık başına gelen Cem Yılmaz'ın kendisini bekleyen muhabirlerin mikrofonuna eğilerek, ''Biz kazanacağız'' diyerek espri yapması sınıfta gülüşmelere neden oldu. Oyunu kullandıktan sonra bir muhabirin, ''İçeride biraz uzun kaldınız'' sözü üzerine, ikinci espriyi patlatan Cem Yılmaz, ''Kararsızlar, onları düşündüm hep, bir dahaki seçimde görüşmek üzere'' diyerek okuldan ayrıldı.

NUSRET

NUSRET

Etlere tuz atma şekliyle dünya çapında fenomen haline gelen Nusret, oyunu da meşhur hareketiyle kullandı. Nusret, "Saltbae" hareketiyle gerçekleştirdiği oy kullanma işlemini "Güçlü Türkiye için dedi" yazısı ile sosyal medya hesabından da paylaştı.

PELİN KARAHAN

PELİN KARAHAN

Oyuncu Pelin Karahan da oyunu İstanbul Beykoz'daki Şehit İsmail Kefal İlkokulu'nda kullandı. Oyuncu oy kullanmaya eşi Bedri Güntay ve oğlu Can ile birlikte gitti.

BEDRİ GÜNTAY

BEDRİ GÜNTAY

Pelin Karahan ve eşi Bedri Güntay oylarını kullandıktan sonra ''Hayırlı olsun'' temennisinde bulunarak okuldan ayrıldı.


HÜLYA AVŞAR

HÜLYA AVŞAR

Hülya Avşar, Sarıyer'deki Sarıyer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine gelerek oyunu kullandı. Kızı Zehra'nın kendisinden sonra oy kullanacağını dile getiren sanatçı, sırasının gelmesinin ardından kabine girerek oyunu kullandı. Hülya Avşar, oy mührünü kabinde unutunca sandık görevlileri tarafından uyarıldı.

İBRAHİM TATLISES

İBRAHİM TATLISES

İzmir'de Mehmet Seyfi Eraltay Anadolu Lisesi'ne gelen İbrahim Tatlıses, bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Tatlıses, lisenin ek binasındaki 1118 numaralı sandıkta oy verdi. Okuldan ayrılırken hayranlarıyla fotoğraf çektiren Tatlıses, bir süredir İzmir’de yaşadığını hatırlattı. İzmir’i çok sevdiğini belirten Tatlıses, "Bu saatten sonra bir yere gidecek halim yok. Her şeyin İzmir için güzel olmasını istiyorum." diye konuştu.

CANDAN ERÇETİN

CANDAN ERÇETİN

Sanatçı Candan Erçetin Beşiktaş Lütfi Banat İlkokulu'nda sandıkların açılmasıyla beraber oyunu kullanan ilk isimlerden oldu. 1255 nolu sandıkta oyunu kullanan Erçetin, daha sonra okuldan ayrıldı.

MURAT BOZ

MURAT BOZ

''Oy ver.''

GÜLŞEN BUBİKOĞLU

GÜLŞEN BUBİKOĞLU

Yeşilçam'ın en güzel kadın oyuncuları arasında olan Gülşen Bubikoğlu da oyunu Beykoz Sedat Simavi Ortaokulu'nda 1279 numaralı sandıkta kullandı. Bubikoğlu, "Ülkeye hayırlı olsun, önemli bir seçim. Hepimiz için güzellikler, demokrasi, iyilikler getirsin diyorum" dedi.


ESRA EROL

ESRA EROL

''Oyumuzu verdik.''

HADİSE

HADİSE

"Oy ver." 

ALP KIRŞAN

ALP KIRŞAN

"Biz vazifemizi yaptık hayırlı uğurlu olsun, mutlaka oy kullanın." FERHAT GÖÇER

FERHAT GÖÇER

"Oyumuzu kullandık..."

PINAR ALTUĞ

PINAR ALTUĞ

''Oy ver.''

BETÜL DEMİR

BETÜL DEMİR

"Kıbrıs konserimiz biter bitmez uçağa yetiştim ve oyumu kullandım." 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Serenay Sarıkaya ile Cem Yılmaz evleniyor mu?