Beykoz'daki 220 at için tahliye kararı

Büyükada'daki faytonlarda kullanılmak üzere Anadolu'nun farklı illerinden getirilen ve iki aydır Beykoz'daki bir arazide sağlıksız koşullar altında bekletilen 220 at, İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü kararıyla il dışına çıkarılacak

26 Temmuz 2018, Perşembe 18:41 Son Güncelleme:
A A

Büyükada'daki faytonlarda kullanılmak üzere Anadolu'nun farklı illerinden getirilen ve iki aydır Beykoz'daki bir arazide sağlıksız koşullar altında bekletilen 220 at için İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tahliye kararı aldı.

Aynı zamanda karantina bölgesi ilan edilen araziye, Müdürlük tarafından tahsis edilen kamyonlar getirildi.

Atların tahliye işlemleri için Beykoz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, zabıta ve polis ekipleri ile veteriner de hazır bulunuyor.

Arazide iki aydır sağlıksız koşullar altında bekletilen ve günden güne zayıfladıkları gözlenen atların, kamyonlara yüklenmesi için ekiplerce hazırlık yapılıyor.

Atların kamyonlara kolaylıkla binebilmesi için kumdan rampa oluşturuldu. Atlarının tahliye edilmesini istemeyen at sahiplerinin ise bekleyişi sürüyor.


ADAYA GİRİŞLERİ YASAK

ADAYA GİRİŞLERİ YASAK

İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Beykoz'daki arazide bekletilen atları tahliye edeceklerini, karantina olduğu için adaya girişlerinin de yasak olduğunu söyledi.

"BELGELERİ TAMAMLANDI"

"BELGELERİ TAMAMLANDI"

Atların tahliyesi için araç ayarladıklarını, at sahiplerinin istediği yerlere naklin gerçekleştirileceğini aktaran Karaca, "Atların tamamının ruam testleri yapıldı. Tamamı negatif çıktı. Atların herhangi bir sağlık sorunu yok. Kaçak gelmişlerdi. Hiçbirinin belgesi yok. Belgeleri tamamlandı. Kan testleri yapıldı, çipleri takıldı, kimliklendirildi. Bu işlemlerden sonra çıkışlarına izin verildi." dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sivas'ta 'Sibirya' soğukları dondurdu!