Beyoğlu'nda izinsiz gösteri, Bağcılar'da polis otosuna silahlı saldırı

Beyoğlu'nda izinsiz gösteri, Bağcılar'da polis otosuna silahlı saldırı

İzinsiz gösteri yapan grup, İSKİ'ye ait kanal görüntüleme aracına molotofkokteyli attı. Bağcılar Demirkapı Mahallesi'nde izinsiz gösteri yapan gruptan Akrep diye tabir edilen zırhlı polis aracına ateş açıldı

12 Aralık 2015, Cumartesi 23:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Beyoğlu’nda izinsiz gösteri yapan yüzleri maskeli grup, İSKİ’ye ait kanal görüntüleme aracına molotofkokteyli attı.

Alınan bilgiye göre, Hacıahmet Mahallesi Yeniyol Sokak üzerinde izinsiz gösteri yapan grup, çöp konteynerlerini devirerek yolu kapattı. Bölgede bir süre slogan atan yüzleri maskeli grup daha sonra park halindeki İSKİ’ye ait kanal görüntüleme aracına molotofkokteyli attı, kısmen yanan araçta maddi hasar oluşurken olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevleri söndürürken, göstericiler, polisin müdahalesiyle ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Bağcılar'da ise

 Saldırı sonrası mermiler zırhlı araca isabet ederken ölüm yada yaralanma yaşanmadı. Bağcılar'da akşam saatlerinde izinsiz gösteri yapmak isteyen yüzleri maskeli gruba polis müdahale etti.

Ara sokaklara dağılan gruptan daha sonra Akrep diye tabir edilen zırhlı polis aracına ateş açıldı. Olayda araca mermi isabet ederken ölen ya da yaralanan olmadı. Polis çevrede helikopter destekli geniş çaplı inceleme başlattı.

Araca mermi isabet etti

Edinilen bilgiye göre olay Bağcılar Demirkapı Mahallesi'nde meydana geldi. Akşam saatlerinde Akşemsettin Sokakta izinsiz gösteri yapmak için toplanan yüzleri maskeli kişilerin olduğu ihbarını alan polis ekipleri kısa sürede olay yerine zırhlı araçlarla geldi. Polisin müdahalesiyle ara sokaklara dağılan grup daha sonra polislerinde içinde olduğu zırhlı bir araca ateş açtı. Saldırı sonrası mermiler zırhlı araca isabet ederken ölüm yada yaralanma yaşanmadı.

Olay yeri incelemesinde hareketli anlar yaşandı

Polis ekipleri saldırı sonrası çevrede boş mermi kovanlarını araştırmak için Demirkapı Mahallesi'nde bulunan Akşemsettin Parkı'na geldi. Polis helikopteride havadan destek verirken, zırhlı araçlar parkın etrafında geniş güvenlik önlemi aldı. Bu sırada polis ekipleri telsizden ellerinde silahlı bir grubun olduğunu duyması üzerine kısa süreli hareketli anlar yaşandı.

Polis ekipleri hemen silahlarını çekerek parkın etrafında siper aldı. Daha sonra herhangi bir olumsuzluk olmadığını anlayan polis ekipleri parkta incelemelerini sürdürdü. Polis ekipleri saldırıyı yapan kimliği belirsiz kişi yada kişilerin yakalanması için çevrede helikopter destekli geniş çaplı inceleme başlattı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Marmara için fırtına uyarısı yapıldı