Beytüşşebap sele teslim

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan şiddetli yağmur sele neden oldu. Elektrik direklerinin devrildiği, çok sayıda ev ve iş yerini su bastığı ilçede, okullar tatil edildi

26 Ekim 2018, Cuma 20:30
A A

Beytüşşebap ilçesinde sabah saatlerinde başlayan yağmur, hayatı felç etti. Yağmurla birlikte sel meydana geldi. 

Cadde ve sokaklar göle döndü, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Birçok köyde küçük ve büyükbaş hayvanların kaldığı ağıl ile barınaklar zarar gördü. 

HEYELANA NEDEN OLDU

HEYELANA NEDEN OLDU

Yağmur, heyelanlara da neden oldu. Yüksek kesimlerden akan sel suları, içme suyu şebekesine karıştı. Evlerdeki musluklardan çamurlu su akmaya başladı.

Yağmurla birlikte etkili olan fırtına nedeniyle birçok elektrik direği devrildi. Direklerin dikilmesi için çalışma başlatılırken, ilçeye 2 gün elektrik verilemeyeceği belirtildi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ

OKULLAR TATİL EDİLDİ

İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, yaşanan afet yüzünden ilçe genelindeki okulların bugün tatil edildiğini açıkladı. Kaymakam Pendik, "Aşırı yağmur yağışı ve fırtına ilçemizi adeta felç etti." 

2 GÜN ELEKTRİK VERİLEMEYECEK

2 GÜN ELEKTRİK VERİLEMEYECEK

"Karayollarında heyelanlar oluştu. En az iki günlük çalışma gerektirecek şekilde elektrik direkleri yıkıldı. DEDAŞ'ın verdiği bilgilere göre iki gün ilçemize elektrik verilemeyecek. "

"Çalışmaları hızlı bir şekilde koordine edip, en kısa sürede ilçemizdeki hayatın normalleşmesi için gayret edeceğiz" dedi. 

ODUN SOBALARI KURULDU

ODUN SOBALARI KURULDU

Bu arada, hava sıcaklıklarındaki ani düşüş nedeniyle ilçe merkezindeki evlerde odun sobaları kuruldu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.