Biber gazı oyuncak oldu!

Biber gazı oyuncak oldu!

Kırıkkale'de bir ilköğretim okulu öğrencisi, sınıfa soktuğu biber gazını arkadaşlarına sıkıp hastanelik etti. Bu tehlikeli silah, bakkallarda bile satılırsa olacağı bu...

14 Kasım 2012, Çarşamba 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Toplumsal olaylarda polisin eylemcilere sıktığı biber gazından etkilendiği sanılan öğrencinin sıktığı biber gazından 8 öğrenci zehirlenerek hastanelere kaldırılıp tedavi altına alındı.

>> BİBER GAZI İLE GASP ETTİLER


Talihsiz olay Kırıkkale’nin Tepebaşı Mahallesi’nde bulunan İstiklal İlköğretim Okulu’nda bu sabah meydana geldi. Okulun 7’nci sınıf öğrencisi olan ve korku filmleri sonucu, polisin toplumsal olaylarda eylemcilere sıktığı biber gazından etkilendiği sanılan 12 yaşındaki E.Ç, çöpten bulduğunu iddia ettiği biber gazı ile birlikte sınıfa girdi.

NE OLDUĞUNU BİLMİYORMUŞ!


Öğrenci E.Ç, ne olduğunu bilmediğini öne sürdüğü biber gazını öğrenci arkadaşlarının suratına sıkmaya başladı.

Suratlarına biber gazı sıkılan öğrencilerin hemen gözleri yaşarıp kızarmaya başlayınca, sınıfta bağrışmalarla birlikte panik yaşandı. Bu sırada sınıfa öğretmenlerle birlikte okul yöneticileri gelirken, biber gazından zehirlenen öğrenciler için ambulans istendi. Biber gazından zehirlenen 8 öğrenci, gelen ambulanslarla Kırıkkale Devlet ve Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırılıp, ilk tedavilerinin ardından müşahade altına alındı.

'ŞAKA OLSUN' DİYE YAPMIŞ!


Sınıfta arkadaşları tarafından sıkılan biber gazindan hastanelik olan öğrenciler, "Sınıf arkadaşlarımızla birlikte bilgisayar laboratuvarına gidip, öğretmenimizi bekliyorduk. Arkadaşımız elindekiyle herkese biber gazı sıkınca gözlerimiz yaşardı, etkilenip, hastanelik olduk" dedi.

Okulda paniğe neden olay sonrası okula gelen polis, biber gazı sıkan öğrenci, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube’ye götürerek ifadesini aldı. Öğrencinin, ifadesinde, "Çöpte bulduğum bir şeyi okula götürüp, şaka olsun diye arkadaşlarıma sıktım. Böyle olacağını bilmiyordum" dediği belirtildi.

BAKKALLARDA BİLE SATILIYOR


Kırıkkale polisi, biber gazının bazı bakkallarda satıldığını tespit edip, araştırma başlatırken, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşılamada rekor üstüne rekor: 1,5 milyon doz aşı yapıldı