’Bıdı’ adlı kedi, fakültesine geri döndü

ERZURUM Atatürk Üniversitesi’ne bağlı Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nde (KKEF) koridorları kirlettikleri gerekçesiyle görevliler tarafından uzaklaştırılan kediler bulundu.

10 Ocak 2017, Salı 10:54
A A
KKEF’nin merkez Yakutiye ilçesindeki kampusunda 20 yıldır 30’un üzerinde kediyi süt, ciğer ve salam gibi yiyeceklerle besleyip büyüten Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç.Dr. Abdulkerim Dinç, bir süre önce kaybolan kedileri bulmanın sevincini yaşıyor.

Evinde beslediği 3 kediyle birlikte fakülteye gelen kedilere sahip çıkan evli ve 3 çocuk babası Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Dinç, hayvanların kaybolması haberinin yankı yarattığını bildirdi.

FAKÜLTEDEKİ BAZI ŞAHISLAR, GELMEMELERİ İÇİN 40 KİLOMETRE UZAĞA GÖTÜRMÜŞ

Türkiye’nin dört bir köşesiyle beraber yurt dışından telefonla arayıp üzüntülerini dile getirenler bulunduğuna dikkati çeken Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Dinç şunları söyledi: "Geçtiğimiz salı günü fakülteden birileri ’Bıdı’ adlı kedim ile birlikte yine her gün odama gelen Çıtır ve Çarşı’yı sürgüne yollamış. Kedileri toplayarak bir daha geri gelmemeleri için 40 kilometre uzaklıktaki Pasinler İlçesine götürüp bırakıyorlar. Bunu duyunca şoke oldum. Gazetelerde haber çıkınca kedilerin Büyükşehir Belediyesine ait hayvan barınağındaki kedi evine bırakıldığı haberi geldi. Ben de gidip Bıdıyı aldım. Çarşı ve Çıtır için kedi evi daha iyi. Onları orada bıraktım. Bıdı’ya kavuştuğum için çok mutluyum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.