Bihter Ziyagil'i ölümünün 11. yılında anıyoruz: Sosyal medya 'yasa' boğuldu

Kanal D'nin 2008-2010 yılları arasında yayınlanan Aşk-ı Memnu dizisi, hemen hemen her yıl yeniden ekrana geliyor. Her yıl aynı hisle Bihter Ziyagil'in ölümünün ardından sosyal medyada yas tutuluyor. Bugün Bihter Ziyagil'in ölümünün 11. yılı. Bihter Ziyagil'i biz de bir kez daha anıyoruz.

Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yayınlandığı döneme damga vuran ve aradan geçen 11 yıla rağmen ne zaman yayınlansa heyecanla izlenen Aşk-ı Memnu'nun başrollerinde Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Selçuk Yöntem, Hazal Kaya, Nebahat Çehre yer alıyor.

Annesi Firdevs Yöreoğlu'nun hırsları arasında çocukluğu hep anne şefkatinden uzak geçen ve sonunda biricik babasını da annesinin ihaneti sonrasında kaybeden bir genç kadın Bihter... İntikam ateşiyle yanıp tutuşurken zengin, kültürlü ve oturaklı bir adam olan Adnan Ziyagil ile evlenerek annesinin canını acıtmak isteyen Bihter, aslında kendi hayatını mahvedeceğinden habersizdi.


Çünkü aynı evde yakışıklı mı yakışıklı ama bir o kadar da 'korkak' Behlül Haznedar vardı! Adnan Ziyagil'in uzak akrabası ama 'yeğeni' ve hatta oğlu olarak gördüğü bu 'sinsirella' önceleri Bihter ve ailesine (cemiyetin taktığı isimle Melih Bey Takımı) karşı amcasını uyarırken, sonraları Bihter'e karşı bir aşk beslemeye başladı.


Gençlik tutkuları, Bihter'in manasız ve heyecansız evliliği, annesiyle yaşadığı sorunlar derken Bihter de çok kısa bir zamanda bu aşka düştü. Ama gel gelelim asla mutlu bir günü geçmedi. Behlül'e çok kez 'kaçıp gidelim buralardan' dese de, onun deyimiyle 'ilişkiyi sahiplenecek cesareti yok' olan Behlül onu hep yarı yolda bıraktı!Hatta onu başkalarıyla aldattı! Bununla da kalmadı sırf kendisini temizlemek ve amcasının imkanlarıyla rahat bir hayat sürmek için, amcasının kızı Nihal'le yakınlaşmaya başladı. Bu yakınlık önceleri Firdevs Yöreoğlu'nun 'ittirmesiyle' olsa da Bihter hep engel olmaya çalıştı.Lakin başarılı olamadı ve cehennem günleri başladı... Çünkü Behlül ve Nihal nişanlandı! Kocasıyla problemleri her geçen gün daha da çok artan ve hırçınlığı sebebiyle ailesiyle de kopan Bihter, yapayalnız kalmıştı. Hayatının aşkı olan Behlül'ü tamamen kaybeden, ailesini kaybeden, hayatta sahip olduğu herhangi bir şeyi kalmayan Bihter en sonunda hayatına son vermeye karar verdi.
Son ana kadar hain sevgilisi Behlül'den bir ışık, bir adım bekleyen Bihter herhangi bir karşılık alamadı ve düğün günü planını uygulamaya koydu. Üzerinde damatlığıyla hala daha Bihter'i susması için ikna etmeye çalışan Behlül ise aslında bu hareketleriyle onu çoktan öldürmüştü!Üzerinde damatlığıyla hala daha Bihter'i susması için ikna etmeye çalışan Behlül ise aslında bu hareketleriyle onu çoktan öldürmüştü! Adnan Ziyagil'in de her şeyi öğrenmesi üzerine daha fazla dayanamayan Bihter, eşinin silahı ile kendisini öldürdü.


Sosyal medyadaki hayranları tarafından kendisi için mevlidler bile düzenlenen Bihter Ziyagil'i biz de bir kez daha anıyoruz.

11 yıl sonra yine aynı hisle...

Ölümünün 11. yılında sosyal medyadan gelen yorumlar şöyle:

Sen gittiğinden beri sadece Behlüller şekil değiştirdi. Vefatının 11. yılında özlemle anıyoruz.. Unutmadık

Bizi de üzdüler, kalktık aslanlar gibi saçımızı maşaladık. Biz Bihter Ziyagil'den böyle gördük.

Bir kadının en büyük talihsizliği; arkasında duramayacak, yalancı, korkak bir erkeğe deliler gibi aşık olmasıdır, düşmanıma dilemem.  

Bütün acılarını bir "peki"ye sığdıran bize yalancılara, korkaklara aşık olunmamasını öğreten Kraliçe... Unutmadık, unutmayacağız. 

#BihterZiyagil ∞

Mezarı başında bile ‘seni seviyorum ‘ diyemeyen bir korkağı son ana kadar bekledin sen.. Unutmadık, unutmayacağız..

Bir ikon. Aşkın, tutkunun, ihtirasın, vazgeçememenin en saf hali... 

Yüzümüzde en sahici gülümsememizle onların mutluluğunu alkışlamayı senden öğrendik. Kalbimizdesin..

"Senin cesaretsizliğin yüzünden bu onursuzluğa katlanan kadınım ben.." Unutursak kalbimiz kurusun.

Keşkelerden uzak olmayı dileyip, hayattaki en büyük keşkesi yüzünden kaybeden Bihter Ziyagil seni hiç unutmadık.

Bihter’in ruhu bu sahnede, bedeni ise intihar sahnesinde öldü.. Seni asla unutmayacağız. 

“Peyker…gitme. Sen de beni bırakma...” Sonun başlangıcıydı ama kimse anlamadı #bihterziyagil

Tüm acılarını bir "peki" ye sığdırmanı asla aşamayacağım sanırım...

Bihter Yöreoğlu Ziyagil en meşhur replikleri

Bihter Yöreoğlu Ziyagil en meşhur replikleri

Bir yanım delice sana koşmak istiyor, fakat ayağımda tonlarca yük var hareket edemiyorum...

Sen bana ne yapıyorsun Behlül? En çok yaklaştığın anda pişman olup geri çekiliyorsun... Kendini aklamak için beni suçluyorsun... Sonra engel olamayıp tekrar kendine geliyorsun... Ne biçim bir oyun bu böyle?

Birlikte 'yaşayacağız' dedim; ördek ailesi gibi her yere beraber gideceğiz demedim!

Yüzünde en çok görmek istediğim şeyi gördüm; hayal kırıklığı...

Biraz önce ateşe uzattım elimi, alevin tam ortasına... Bu bir yangın, yanıyorum ama acıyı hissetmiyorum…

Biz tango gibiyiz, bir yakınlaşıp bir uzaklaşıyoruz... Şundan eminim ki içimizdeki müzik bitene kadar pistten çekilmeyeceğiz!

Ne yapayım söyle? Sen günahlarından arın diye daha nasıl batayım çukura söyle!

Niye sana direnemiyorum? Sana bu kadar öfkeliyken, senden nefret ettiğimi düşünürken, nasıl sana teslim olabiliyorum?

Çok acı çekiyorum... Beynim suçlu, yüreğim suçlu; keşkenin ne demek olduğunu en çok bu gece hissettim...
Ateşe yürüyorum, pervane gibi döne döne yanacağımı biliyorum... Ama ilk defa ateşi hissettim yüzümde, ellerimde ve tüm bedenimde...

Beni çok sev istiyorum, benim sana güvendiğim kadar sen de bana güven istiyorum... Yalnızlığımı yanımdaki yastığa bırakmak istiyorum...

Ne olacak peki? Böyle mi devam edeceğiz? Gizli saklı korkular içinde... Sen amcanı, ben kocamı aldatarak; kendimizden nefret ede ede mi yaşayacağız bu evin içinde?Sıkıcı evliliğimin oyuncağına mesajımdır... Seni sevmedim doğru, benim için tutkuydun; sadece olmasını istediğim yerdeydin...

Yüzümde en sahici gülümsememle onların mutluluğunu alkışlayacağım...

Bihter Ziyagil'im ben! Firves Yöreoğlu'nun kızıyım! Kimse ayaklarının altına alamaz beni... Kimse canımı acıtamaz, gayet iyiyim ben... Teselliye ihtiyacım yok benim!


Nihal'i terk edemeyeceğin için beni terk ediyorsun... O ölmesin diye beni öldürüyorsun… Nihal tek nefeste sönüverecek çiçek; peki ya Bihter?

Ölüyorum anlasana! Gözlerimin önünde birbirlerini seviyorlar... Ben işkenceler içinde kıvranırken onların mutluluğundan ölüyorum; anne ben ölüyorum yardım et!


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tuğba Ekinci siyah bikinisiyle göz doldurdu