'Bihter'in gırtlağını sıkmak istedim'

'Bihter'in gırtlağını sıkmak istedim'

24 Haziran'da sezon finali yapan 'Aşk-ı Memnu'nun 'Adnan Bey'i Selçuk Yöntem, Kanaltürk'teki 'Laf Aramızda' programında çarpıcı açıklamalarda bulundu

03 Temmuz 2010, Cumartesi 05:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İşte 4 Temmuz Pazar yayınlanacak programdan ayrıntılar...

- “Dizinin finalini ben de bilmiyordum. Ama ‘Bihter’in gırtlağını şöyle bir sıksam’ diye espri yapıyordum. Hep birlikte gülüyorduk.”

- “Dizide çok basit bir konuyu, dar bir ortamda, heyecanlı ve estetik bir şekilde sunduk. Seyirci de bununla bütünleşti. Finalde reyting rekoru kırmayı bekliyorduk.”

- “Bu dizi sayesinde hayatımda hiç unutamayacağım 2 yıl geçirdim. ‘Aşk-ı Memnu’nun aile yapısını bozduğu iddia edildi. Türk aile yapısı diye bir şey olduğuna inanmıyorum. İnsanlığın aile yapısı vardır. Ayrıca sanat didaktik değildir. Kafaya sopa vurularak öğretilmez. Bir hayat sunar. Almak istediklerinizi alır, gerisini bırakırsınız.”

- “Finalden sonra komik şeyler de oldu. Sokakta yolumu çevirip, ‘Yazık oldu Bihter’e’ diyorlar. Kahkahalarla gülüyorum”.

‘Eşimle 25 yıldır Bodrum’a gideriz’

- “Eşim Cihan ile 25 yıldır Bodrum’da gittiğimiz bir otel var. Yılın yorgunluğunu orada atacağım. Bol bol yüzüp kitap okuyacağım. Eskiden sörf yapardım. Denize açılırdık, ama dönemezdik. Botlarla gelip bizi kurtarırlardı. Şimdi sörf yapmıyorum.”

 - “Geçmişle ilgili özlediğim tek zaman dilimi konservatuar yıllarım. Şu anki yaşımdan ve durumumdan çok memnunum.” “Babam hariciyeci olmamı istiyordu. Ama ben oyunculukta ısrar ettim.”

- “Kendime merhum Cüneyt Gökçer’i örnek aldım.”

’O benim evladım’

Selçuk Yöntem dizide yeğeni ‘Behlül’ü canlandıran Kıvanç Tatlıtuğ için “Evladım gibi. Onu çok seviyor ve yetenekli buluyorum” dedi. Kıvanç Tatlıtuğ önceki gün Selçuk-Cihan Yöntem’in Cihangir’deki evinde yemeğe davetliydi. Çıkışta “Selçuk Abi’yi ziyarete geldim. Yeni projeler üzerine konuştuk. Sürprizler var, ama söyleyemem” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Uyuşturucu bağımlılığından kurtulmayı başarmış ünlüler