Bildiri dağıtanlara yaka paça gözaltı

Bildiri dağıtanlara yaka paça gözaltı

Diyarbakır'da Berkin Elvan ile Uğur Kaymaz'ın katilleri cezalandırılsın' bildirisi dağıtan grubu polis gözaltına alınca ortalık karıştı

07 Ocak 2015, Çarşamba 15:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Diyarbakır'da kendilerine Amed Halk Cephesi adını veren grubun, 'Berkin Elvan ile Uğur Kaymaz'ın katilleri cezalandırılsın' başlığıyla bildiri dağıtmasına polis engel olmak isterken olaylar çıktı
 
 
Polis, direnen gruba biber gazıyla müdahale edip, grup üyelerini yaka paça gözaltına alırken arbede yaşandı. Çevrede toplanan vatandaşlar polisi tepki göstermesi üzerine, bir sivil polis ise elindeki sopayla bildiri dağıtan gençlerin yanısıra bazı vatandaşlara da rastgele vurdu.
 
 
Çevik kuvet ekipleri grup üyelerini yaka paça gözaltına aldı. Cadde üzerinde yere yatırılan Amed Halk Cephesi üyelerinin gözaltına alınmasını tepki gösteren arkadaşlarına da polis biber gazıyla müdahale etti.
 
 
Grup üyelerinin yaka paça gözaltına alınmasına çevrede toplanan vatandaşlar ise polisi yuhalayarak tepki gösterince ortalık daha da karıştı.
 
 
Çekip kuvvet ekipleri rastgele çevrede toplanan vatandaşlara gaz sıkarken, bir sivil polis memuru ise elindeki sopayla Amed Halk Cephesi üyelerinin yanısıra kaldırımda toplanan bazı vatandaşlara da rastgele vurdu.
 
 
Vatandaşlarla polis arasında kısa süreli arbede yaşanırken, bu sırada atılan taşlar bir esnafa isabet etti. Başından yaralanan esnaf arkadaşları tarafından hastaneye kaldırılırken, polis çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. (Canan ALTINTAŞ-Serdar SUNAR/DİYARBAKIR,DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kahreden haber! Oyun oynarken nehre düşen çocuk kayboldu