Bilge Köyü davasında 6 müebbet

44 kişinin öldüğü Bilge köyü katliamında 1 yılda karar çıktı

27 Nisan 2010, Salı 05:00
A A
Bilge Köyü davasında 6 müebbet

NAMUS MESELESİYMİŞ!

Mardin’in Bilge köyünde 4 Mayıs 2009’da bir nişan evine düzenlenen baskında 7’si çocuk, 17’si kadın 44 kişi öldürülmüştü.

Güvenlik nedeniyle Çorum’da görülen, 8’i tutuklu 13 sanığın yargılandığı davanın dün karar duruşması vardı. 1 numaralı sanık ‘Şıh Mehmet’ lakaplı Mehmet Çelebi, “Namus meselesi yüzünden kardeşim ve oğlumla katliam yaptık. Diğerlerinin olayla ilgisi yok” dedi.

‘YAŞASIN KÖTÜLÜK’ DİYE BAĞIRDI

Mehmet Çelebi ve kardeşi Abdülhakim Çelebi ile akrabaları Mehmet Emin Çelebi, Mehmet Sait Çelebi, Ömer Çelebi ve Süleyman Çelebi’ye 44’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi.

Mehmet Çelebi’nin 14 yaşındaki oğlu M.Ş.Ç. ise 18 yaşından küçük olduğu için 44’er kez 15’er yıl hapis cezası aldı. 1 sanık 15 yıl, 1 sanık da 6 ay ceza yedi.

4 sanık ise beraat etti. Sanıklardan Süleyman Çelebi’nin karar açıklandıktan sonra “Yaşasın kötülük” diye bağırması dikkat çekti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.