Bilgisayara oturmadan önce güneş kreminizi sürün

Uzaktan çalışma sistemi artık her insanın deneyimlediği bir durum haline geldi. İnsanlar evde uzun süre laptop veya masaüstü bilgisayarlarının başında oturuyor. Yapılan araştırmalar, evde çalışan insanların ofistekine oranla daha fazla bilgisayar başında oturduğunu ve daha fazla odaklandığını ortaya koydu. Ancak dijital ekranlar, gözlerimiz kadar cildimize de zarar veriyor. Bilgisayar ve telefon ekranlarındaki mavi ışığa uzun süre maruz kalmak, ciltteki oksijenin azalmasına yol açıyor. Bu nedenle sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra güneş koruyucu krem kullanmanız, erken yaşlanmanızı önleyebilir.

20 Mart 2020, Cuma 16:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Evde çalışan çoğu insan uzun süre bilgisayar başında oturuyor ve bunun sonucu olarak da ekranlardaki mavi ışığa maruz kalıyor. Araştırmalar, evde çalışanların daha az mola verdiğini ve daha fazla bilgisayar başında oturduğunu ortaya koydu. New Yorklu Doktor Diane Madfes, dijital ekranların cildimize verdiği zararı ve bu zararı nasıl önleyebileceğimizi açıkladı.

Bilgisayar ve telefon ekranlarındaki mavi ışığa uzun süre maruz kalmak serbest radikaller olarak bilinen reaktif oksijen türlerinin üretimini artırabiliyor. Serbest radikaller hücrelere zarar verir. Ciltteki oksidatif stres ise yaşlanma sürecinde önemli bir rol oynar.

Cildinizin erken yaşlanmasını engellemek için sabah, yüzünüzü sabun ve suyla yıkadıktan sonra, SPF uygulanması gerekiyor.

Cildinize antioksidan uygulayarak istenmeyen çizgileri ve kırışıklıkları da önleyebilirsiniz. Antioksidanlar serbest radikal üretimini azaltarak cildi korur.

Sabah güneş koruyucu uyguladıktan sonra UV ışınlarına karşı kalkan oluşturmuş olursunuz. Dışarı çıkma şansınız varsa, bilgisayardan biraz uzaklaşmak için yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Eğer geç saatlere kadar bilgisayar başında çalışmanız gerekiyorsa, güneş kreminizi 8 saat sonra tekrar sürmeniz gerekiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Her kadının çantasında bulundurması gereken 11 şey