Bilim insanları uyardı: Kıyamet kopacak

Bilim insanları uyardı: Kıyamet kopacak

Bilim adamları yeni bir kıyamet senaryosunu tartışıyor. Sonuçları "Astronomy and Astrophysics" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre L2 Puppis yıldızının dünyanın sonunu getirebileceği iddia edildi

09 Aralık 2016, Cuma 22:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Güneş Sistemi'nin, Güneş'e benzeyen L2 Puppis yıldızının, ölmeden önce yüzlerce kat büyüyerek etrafındaki gezegenleri yok etmesine benzer bir kaderi paylaşabileceği iddia edildi.
 

BEŞ MİLYAR YIL ÖNCE ETRAFINDAKİ GEZEGENLERİ YOK ETTİĞİ TESPİT EDİLDİ


Sonuçları "Astronomy and Astrophysics" dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, Belçika'daki Leuven Astronomi Enstitüsünden bilim adamları, en gelişmiş teleskoplardan ALMA ile yaptıkları incelemede, Güneş'e benzeyen, küçük bir kütleye sahip L2 Puppis'in beş milyar yıl önce yüz kat büyüyerek kızıl bir topa dönüştüğü ve etrafındaki gezegenleri yok ettiğini tespit etti.

Leuven Enstitüsündeki araştırma ekibi adına konuşan Prof. Leen Decin, Güneş'in yok oluş sürecinin yaklaşık iki milyar yıl süreceğini öngörerek, Güneş'in Merkür ve Venüs'ü yuttuktan sonra cüce bir yıldıza dönüşeceğini söyledi.
 

"YERYÜZÜNDEKİ TÜM YAŞAMI YOK EDECEK"


Decin, Güneş'te meydana gelecek değişimin Güneş Sistemi'nde büyük etkiler yaratacağını belirterek, "Güneşimizin daha büyük ve parlak olacağını biliyoruz. Bu durum büyük olasılıkla yeryüzünde tüm yaşamı yok edecek." dedi.


Bilim adamları güneşin ikizi olarak adlandırılan L2 Puppis'in dönüşüm sürecinde çevresindeki gezegenler üzerinde bıraktığı etkileri araştırıyor.


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Düğünde tedbirlere uyulmadı, 7 kişi hayatını kaybetti