Bilim - Teknoloji Apple kendi kasasından faizsiz kredi verecek

Apple kendi kasasından faizsiz kredi verecek

Apple kendi kasasından faizsiz kredi verecek

Apple, henüz Türkiye’de hizmete girmeyen Apple Pay için şimdi al, sonra öde hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu.

Apple, artık müşterilerine kredi verebilen, müşterilerinin risk yönetimi ve kredi değerlendirmelerini gerçekleştirebilen bir finans şirketi olarak da görev yapacak.

Apple, kredi kartı hizmeti Apple Card’da olduğu gibi farklı bir finans şirketine de bağlı olmayacak. Kredi kartı için değerlendirme yapmak üzere Goldman Sachs Group’la birlikte çalışan Apple, şimdi al sonra öde hizmetini tamamen kendi sorumluluğunda 'Apple Financing LLC' çatısı altında sunacak. Aslında şirket, müşterilerine kendi kasasından para verecek.

Hizmet, müşterilere herhangi bir Apple Pay ödemesini altı haftalık bir süreçte faizsiz dört takside bölme imkânı sunacak.

Bloomberg’in paylaştığına göre Apple, aylık taksitlere de yer vermeye başlayacağı bir hizmet üzerinde çalışıyor. Bu hizmet ise muhtemelen farklı bir bankayla iş birliği gerektirecek.

Kullanıcılar, ödemelerini tek seferde yapmak yerine dört takside bölme imkânına sahip olacağından, daha yüksek miktarlarda alışveriş yapabilecekler. Şimdi al sonra öde hizmetleri hakkında SFGate tarafından yapılan bir araştırma, daha önce tek seferde 100 dolarlık harcama yapan müşterilerin hizmetle birlikte harcamalarını 365 dolar gibi seviyelere çıkardığını gösterdi.

SIRADAKİ HABER