Bilim - Teknoloji Instagram, ücretli abonelik özelliğini Türkiye'de kullanıma sundu

Instagram, ücretli abonelik özelliğini Türkiye'de kullanıma sundu

Instagram, ücretli abonelik özelliğini Türkiye'de kullanıma sundu

Instagram, birkaç ay önce test etmeye başladığı ücretli abonelik özelliğini Türkiye'de kullanıma sundu.

Bundan birkaç ay önce ise Instagram’ın içerik üreticilerinin gelir elde etmesini sağlayacak olan bir ‘ücretli abonelik’ sistemini platformuna getireceğini duyurulmuştu. Şirket şimdiyse ücretli abonelik özelliğini Türkiye'deki bazı hesaplarda kullanıma sundu. Uygulama üzerinden bazı hesaplarda ‘abone ol’ seçeneğinin görülmesi de bu durumu doğruladı.

Özellik, ilk olarak 'Evrim Ağacı'nın Instagram hesabında görüldü. Özellik kapsamında, platform hesabına yeni bir 'Abone Ol' seçeneği eklendi. Söz konusu seçeneğe dokunan kullanıcıların iki farklı fiyat görmesi ise dikkat çekti. Abonelik ücreti, bazı kullanıcılarda aylık 60,99 TL olarak görünürken bazı kullanıcılarda 66,99 TL olarak görüntülendi.

Instagram'ın abonelik özelliğine ilişkin ekran görüntüleri, paketin neler içereceğini de gözler önüne serdi. Bunlar arasında yer alanlar ise:

  • Abone Rozeti: Abone olunan hesaba direkt mesaj gönderildiğinde veya gönderilere yorum yapıldığında, kullanıcı adı yanında özel bir rozet görünecek.
  • Abonelere özel hikaye: Hesapta sadece abonelerin görebildiği hikayeler yer alacak.
  • Abonelere özel canlı video: Abone olunan hesap, abonelere özel bir canlı yayın başlattığında hesapla gerçek zamanlı etkileşimde bulunulabilecek.

 

SIRADAKİ HABER