Bilim - Teknoloji iPad Air 5 resmi olarak tanıtıldı! İşte 2022 model iPad Air’ın özellikleri ve fiyatı

iPad Air 5 resmi olarak tanıtıldı! İşte 2022 model iPad Air’ın özellikleri ve fiyatı

iPad Air 5 resmi olarak tanıtıldı! İşte 2022 model iPad Air’ın özellikleri ve fiyatı

Apple, bugün gerçekleştirdiği Peek Performance adlı etkinlikte M1 işlemciyle gelen yeni nesil iPad Air'i tanıttı. Peki yeni iPad Air ile bizleri neler bekliyor?

iPad Air; uzay grisi, yıldız ışığı, pembe, mor ve mavi renk seçenekleriyle geliyor. Cihaz 500 nit parlaklık, True Tone ve yansıma önleyici ekran kaplamasıyla 10.9 inç Liquid Retina ekrana sahip.

Üst düğmede yerleşik olarak bulunan Touch ID özelliği iPad Air’in kilidini açmak, uygulamalara giriş yapmak veya Apple Pay’i kullanmak için kullanılabiliyor.

8 çekirdekli CPU yüzde 60’a kadar daha hızlı performans, 8 çekirdekli GPU ise önceki iPad Air modellerine göre 2 kata kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor. 16 çekirdekli Neural Engine, CPU ve GPU ile birlikte üst düzey deneyimlere olanak veren gelişmiş yapay öğrenme (ML) işlevlerine güç sağlıyor.

Ana Sahne özellikli Ultra Geniş 12 MP ön kamera, kullanıcılar hareket ettikçe süjeyi kadrajda tutmak için otomatik olarak pan yapıyor. Kamera kadraja giren diğer kişileri de algılıyor ve yumuşak bir şekilde görüntüyü uzaklaştırarak herkesin sohbete katılmasına imkan veriyor. Böylece, ister sevdiklerinizle hasret gideriyor ister uzaktan eğitim alıyor olun, Ana Sahne özelliği bağlanmayı hiç olmadığı kadar keyifli hale getiriyor. Ana Sahne özelliğinin iPad Air’e eklenmesiyle, bu büyüleyici deneyim şimdi tüm iPad modellerinde sunuluyor.

iPad Air’in arkasındaki 12 MP Geniş kamera, kullanıcıların net fotoğraflar ve 4K kalitesinde videolar çekmelerini, belge taramalarını ve muhteşem AR deneyimleri yaşamalarını sağlıyor.

iPad Air, 5G ile ideal koşullarda 3.5 Gbps’ye varan en yüksek hızlara ulaşabiliyor. Bir önceki nesle göre şimdi 2 kata kadar daha hızlı olan USB-C bağlantı noktası, 10 Gbps’ye kadar veri aktarımı yapabiliyor. Bu sayede büyük fotoğraf ve videolar daha da hızlı bir şekilde içe aktarılabiliyor.

Yeni iPad Air, 11 Mart Cuma gününden itibaren sipariş edilebilecek ve 18 Mart Cuma gününden itibaren mağazalarda yerini alacak. iPad Air’in Wi-Fi modelleri 10.699 TL , Wi-Fi + Cellular modelleri ise 13.299 TL'den başlayan fiyatlara sahip.

SIRADAKİ HABER