Bilim - Teknoloji McLaren, Formula E’ye giriyor

McLaren, Formula E’ye giriyor

McLaren, Formula E’ye giriyor

McLaren, sezon sonunda şampiyonadan ayrılmasının ardından Mercedes'in Formula E takımını devralacak ve 2022-23 sezonunda seriye dahil olacak.

McLarenFormula E’de yer alıp, teknolojiye ayak uyduracağını açıkladı. Yeni anlaşmanın imzalanmasıyla Formula E takımı, McLaren Racing çatısı altına girecek ve buradaki Formula 1 ve IndyCar ekiplerine katılacak.

McLaren Racing CEO’su Zak Brown, Formula E’ye geçileceğini duyuran ilk kişi oldu. EV yarışlarının kendilerine rekabet avantajı sağlayacaklarını belirten Brown, ”McLaren Racing, hayranlarına, ortaklarına ve insanlarına; heyecan, eğlence ve ilham almanın en yeni yollarını sağlayarak, her zaman en iyi ve ileri teknoloji noktasında rekabet etmeye çalışı” dedi.

McLaren CEO’su, ayrıca yapmış olduğu duyuruda Mercedes-AMG F1 takımıyla, İngiltere’nin Brackley kendinde bulunan operasyonu devralacağının da altını çizdi.

McLaren henüz güç ünitesi tedarikçisi olarak kiminle çalışacağını açıklamadı ve bunu ilerleyen dönemde açıklayacaklar. Ayrıca takıma gerekli fonu sağlaması için de önemli bir sponsorluk anlaşması imzalanacak. Bu açıdan takımın kendi kendini döndürmesi hedefleniyor.

 

SIRADAKİ HABER