Bilim - TeknolojiSony, INZONE adı altında oyuncu monitörleri ve kablosuz kulaklıklarını tanıttı

Sony, INZONE adı altında oyuncu monitörleri ve kablosuz kulaklıklarını tanıttı

Sony, INZONE adı altında oyuncu monitörleri ve kablosuz kulaklıklarını tanıttı

Sony’nin yeni oyun donanımları üretecek markası INZONE tanıtıldı. INZONE altında oyuncu monitörleri ve kablosuz kulaklıklar yer alıyor.

Sony imzalı oyuncu kulaklıkları INZONE H9, INZONE H7 ve INZONE H3 isimlerine sahip. Kafa üstü formunda benzer şık tasarımlara sahip olan ve oyun için 360 derece Spatial Audio destekleri bulunan ürünler, oyun içi sesli iletişim için yerleşik mikrofonlar taşıyorlar. Beyaz ve siyah renklerin harmanlanarak hazırlandığı heybetli gövdelere sahip kulaklıklardan sadece INZONE H3 modeli kablolu yapıda görev yapıyor. INZONE H7 ve H9 modellerini kablosuz kullanıma özel hazırlayan firma, dijital gürültü engelleme gerçekleştirebilen en üst model olan H9’un 32 saatlik bir pil ömrü getirdiğini açıklıyor. H7 içinse 40 saatlik bir pil ömründen bahsediliyor. Ürünlerden INZONE H3 99 dolar, INZONE H7 229 dolar, INZONE H9 ise 299 dolar fiyat etiketine sahip. Kulaklıkların Türkiye satışı ise belli değil.

Monitör tarafında Sony INZONE M3 modeli 27 inç boyutta, FHD çözünürlük sunuyor, 240 Hz yenileme hızı ile 1 ms tepki süresi taşıyor ve 400 nit parlaklık verebiliyor. Üstte yer alan INZONE M9 modeli de 27 inç boyutta, 4K çözünürlük sunuyor, 144 Hz yenileme hızı (4K 120 Hz) ile 1 ms tepki süresi taşıyor ve 600 nit parlaklık verebiliyor. Bünyelerinde iki adet HDMI 2.1, DisplayPort ve USB portlarını barındıran oyuncu monitörlerinden M3, sRGB’nin yüzde 99’unu, M9 ise DCI-P3’ün yüzde 95’ini kapsıyor. VRR ve G-Sync destekleri olan ürünler, PS5 özelinde ALLM ve HGiG desteklerini de getiriyor. PlayStation 5 için uygun olan INZONE M9 899 dolar, PC oyuncularına odaklanan INZONE M3 ise yaklaşık 529 dolar fiyat etiketine sahip. Monitörlerin Türkiye satışı da belli değil.

 

SIRADAKİ HABER