Bilim - Teknoloji TCL, Bilkom ile Türkiye’de TV pazarına giriş yaptı

TCL, Bilkom ile Türkiye’de TV pazarına giriş yaptı

TCL, Bilkom ile Türkiye’de TV pazarına giriş yaptı

Akıllı televizyonlar, teknik özellikleri, internete bağlanabilmeleri, mobil cihazlardaki gibi zengin uygulamaları ve işletim sistemleri ile dikkat çekiyor. Bu teknolojileri içeren TCL TV’ler, Bilkom altyapısıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Akıllı teknoloji odaklı TV üreticisi TCL, pazar araştırma şirketi Omdia’nın 2019 yılı verilerine göre, adet bakımından dünyanın en büyük 2. TV üreticisi konumunda yer alıyor. ABD’nin büyüyen TV markası olan TCL, Mart ve Temmuz 2019 verilerine göre buradaki satış adetlerinde 1. sırayı aldı. Avrupa’da da büyümesini sürdüren marka, GfK verilerine göre Fransa’da 2019 yılının ilk üç çeyreğinde pazar payı bakımından 3. oldu.

İş birliği hakkında konuşan Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “2 yılı aşkın süredir mobil ve giyilebilir aksesuar kategorilerinde ürünlerini Türkiye’deki tüketicilere sunduğumuz TCL, zengin TV ürün gamı ile her yıl dünyanın dört bir yanında milyonlarca tüketiciye ulaşıyor. ‘Türkiye’nin dijital yaşam koçu’ olarak, TCL TV’nin yüksek teknoloji sunan ürünlerini, erişilebilir fiyatlarla ve yerli üretim farkıyla Eylül ayında tüketicilerle buluşturacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.” dedi.

TCL Industries Holdings ve TCL Electronics CEO’su Kevin Wang, “Bilkom ile yapmış olduğumuz işbirliği, tüketiciye daha yenilikçi değerler sunacaktır. TCL olarak globalde gerçekleştirdiğimiz başarılarından gurur duyuyor ve yapmış olduğumuz bu işbirliği ile önümüzdeki yıllarda Türkiye’de de başarılarımızı büyüteceğimize inanıyoruz.” dedi.

Bilkom ile Türkiye’de satışa sunulacak olan TCL TV’ler, Android işletim sistemli olmasının yanı sıra AI-IN teknolojisi ile yapay zeka teknolojileri içeriyor. Bu TV’lerin QLED panel teknolojisini kullandığını belirtelim.

SIRADAKİ HABER