Bilim - Teknoloji Watch Fit 2, bir hafta pil ömrü sunabiliyor

Watch Fit 2, bir hafta pil ömrü sunabiliyor

Watch Fit 2, bir hafta pil ömrü sunabiliyor

Huawei Watch Fit 2, günlük kullanıcılar için bir fitness takipçisi gibi görünen ancak hem spor hem de akıllı saat gibi davranan giyilebilir bir cihaz. Aynı zamanda bir haftalık pil ömrüyle de dikkat çekiyor. Onur Binay/posta.com.tr

Huawei, Fit 2'yi Elegant, Classic ve Active olmak üzere üç farklı versiyonda sunuyor. Üçü arasındaki en büyük fark, Classic ve Elegant versiyonlarına NFC ve alüminyum eklenmesi. Active de metal kayışa sahip olmamasına rağmen bilekte iyi hissettiriyor.  Saatin arkasında yer alan tuşa basıldığında saatteki kayış hızlıca değiştirilebiliyor. Çelik ya da plastik fark etmeksizin saat, iç ve dış mekan egzersizlerinde ya da duşta ve yüzme havuzunda rahatlıkla giyilebilir. Saatin üzerinde bir adet tuş var. Buna bastığınızda saatte yer alan uygulamalara ulaşılabilirsiniz. Saatin ekranında yukarıdan aşağıya doğru kaydırma yaptığınızda ayarlar sekmesi açılıyor. Tam tersini yapılığında ise bildirimlere ulaşılıyor.  Saatin ağ kenarında hoparlör, solunda ise mikrofon var. Bu sayede bağlı telefona gelen çağrıları cevaplayabilir, görüşmeleri saatin dahili mikrofonu ve hoparlörü aracılığıyla yapabilirsiniz. Saat 1.74 inç, 336 x 480 çözünürlüklü AMOLED dokunmatik ekrana sahi. Bu parmaklarınızla kaydırdığınızda veya dokunduğunuzda gecikme yapmayan parlak ve renkli bir ekran. Watch Fit 2 diğer ailedeki diğer akıllı saatleri ile aynı 5ATM su geçirmezlik derecesine sahip. Yani 50 metreden daha derine dalmadığınız sürece onunla yüzebilirsiniz.

Bir spor saati olarak burada koşu, yüzme ve kürek dahil 97 farklı egzersiz modu elde ediyorsunuz. Önemli büyük uydu sistemleri için destek var ve Huawei, sıkıntılı yerlerde izleme doğruluğunu iyileştirmek için paraziti azaltan bir tasarım oluşturduğunu söylüyor. Koşucular için antrenman planlarını takip etme, kalp atış hızı, koşu yeteneği indeksi ve VO2 Max tahminleri gibi ek koşu bilgilerini görüntüleme de dahil olmak üzere birçok özellik var. İlk Fit'te tanıtılan animasyonlu egzersiz özelliğine ek, koşucuların koşu öncesi ve sonrasında ısınmasına ve esnemesine yardımcı olmak için ince ayarlar da var. Sağlık uygulamasından başlangıç ve bitiş rotalarınızı da görebilirsiniz. GPS desteği sayesinde egzersiz sırasındaki konum ve mesafe verileri de kayıt altına alınıyor. Doğruluk açısından, koşu ve yüzme izleme gibi aktiviteler için veriler oldukça güvenilir. Kalp atış hızı verileri de genel olarak iyi.

Bir sağlık ve fitness takipçisi olarak Watch Fit 2, ciddi bir sağlık sorununuz olup olmadığını size söyleyemez. Ancak günlük aktivitelerinizi takip ederek, kalp atış hızınızı sürekli olarak izleyip  size sağlığınızı izleme hakkında yardımcı olabilir. TruSleep 2.0 özelliği ile saat uyku takibi de yapabiliyor. Uykuda geçirilen zaman saat üzerinde sunulurken uykuyla ilgili detaylı bilgilere Huawei Sağlık uygulamasında ulaşabilirsiniz. Bu uygulama HarmonyOS, iOS ve Android’li cihazlarda çalışabiliyor. Saat, solunum, metabolik ve dolaşım sağlığı hakkında bilgi sağlayan SpO2 seviyesi düştüğünde de size uyarı verebiliyor. Saat, Harmony OS 2.1 yüklü olarak geliyor. Yazılım akıcı ve kullanması kolay, en eksiksiz akıllı saat deneyimi olmasa da, çoğu kişi bundan en iyi şekilde yararlanacaktır. NFC de Huawei Share paylaşım özelliğinden yararlanma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda MUI yüklü bir Huawei telefonuyla kullanıyorsanız, telefonu saatin ekranına temas ettirerek galerideki bir fotoğrafı ekrana saat kadranı olarak atayabilirsiniz.

Pil ömrü açısından Fit 2, yoğun kullanımda şarjlar arasında en az bir hafta pil ömrü vaat ediyor. Bu süre normal kullanımda 10 güne kadar çıkabilir. Şarj konusunda saat, sadece 25 dakikada yüzde 50 doluluğa ulaşabiliyor. Beş dakikalık şarj ise size bir günlük kullanım ömrü verebilir.

 

SIRADAKİ HABER