Bilim - Teknoloji WWDC 2022 için resmi program yayınlandı

WWDC 2022 için resmi program yayınlandı

WWDC 2022 için resmi program yayınlandı

Apple, WWDC 2022 için tarihi daha önce açıklamıştı. Şimdi ise etkinliklerle dolu olan WWDC22’nin programı yayınlandı.

WWDC 2022 (Worldwide Developers Conference) etkinliği 6-10 Haziran tarihleri arasında olacak. Bu yıl etkinlik sadece kısıtlı bir kitle için fiziksel yapılacak, genel olarak geçen yıl olduğu gibi dijital bir gösterim gerçekleştirilecek. Konu hakkında şirket, “Apple , her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın programını açıkladı. Keynote ve Platforms State of the Union etkinliklerini duyuran Apple, geliştiricileri bekleyen yenilikler ve yaşayacakları deneyimler hakkında da bilgiler paylaştı. Tüm geliştiricilerin ücretsiz olarak katılabileceği WWDC 2022, geliştiricilerin ve tasarımcıların iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’e gelecek en son teknolojileri, araçları ve çerçeveleri keşfetmesine yardımcı olacak. Geliştiriciler hafta boyunca laboratuvarlar ve Dijital Salonlar aracılığıyla Apple mühendisleriyle ve tasarımcılarıyla doğrudan iletişim kurarak platformlara değişim getirecek yenilikçi uygulamalar ve oyunlar geliştirmek için yardım alabilecekler" dedi.

WWDC 2022 için paylaşılan program şu şekilde:

Apple Keynote Etkinliği - 6 Haziran, 20:00

WWDC 2022, bu yıl içinde Apple platformlarına gelecek çığır açıcı yeniliklere ilk kez göz atma fırsatıyla açılacak. Keynote etkinliği Apple’ın internet sitesinden, Apple Developer uygulamasından, Apple TV uygulamasından ve YouTube’dan izlenebilecek. Ayrıca yayın tamamlandıktan sonra isteğe bağlı olarak da sunulacak.

Platforms State of the Union Etkinliği - 7 Haziran, 00:00

Geliştiriciler, Apple platformlarındaki yeni araçlar, teknolojiler ve gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgiler alarak uygulamalarını bir üst düzeye nasıl taşıyacaklarını öğrenecek. Platforms State of the Union etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Apple Tasarım Ödülleri 7 Haziran, 03:00

Apple geliştiricilerinin çalışmalarına kattığı sanatsal beceri, ustalık, yaratıcılık ve teknik uzmanlık her yıl Apple Tasarım Ödülleri ile takdir ediliyor. Apple Tasarım Ödülleri etkinliği Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde yayınlanacak.

Uzmanlara Erişim

150’den fazla ayrıntılı oturum videosunun yayınlanacağı WWDC 2022, en son araçları ve teknolojileri bir araya getirerek geliştiricilere yeni nesil uygulamaları nasıl hayata geçireceklerini öğrenme fırsatı veriyor. Apple Developer Program üyeleri, Apple Developer Enterprise Program üyeleri ve 2022 Swift Student Challenge ödülü sahipleri en son teknolojilerin kullanımı, en iyi örneklerin takibi ve uygulamalarının tasarımı hakkında yardım almak için Apple uzmanlarıyla bire bir laboratuvar görüşmeleri talep edebilecek. 7 Haziran’dan itibaren etkinliklerin videoları Apple Developer uygulamasında ve Apple Developer web sitesinde her gün yayınlanacak.

Aktiviteler

Oturumlara ve laboratuvar danışmanlık etkinliklerine ek olarak Apple mühendisleri ve tasarımcıları hafta boyunca Dijital Salonlarda aktivitelere ev sahipliği yapacak. Bu aktiviteler, geliştiricilerin teknik konularda konuşmasına, sorularına yanıt bulmasına ve toplulukla kaynaşmasına yardımcı olacak. Bir kod yazma veya tasarım yarışmasına katılın, bir soru cevap etkinliğinde yer alın, oturumlarda sunum yapanlarla tanışın ve çok daha fazlasını yapın.

Swift Student Challenge

Swift Student Challenge’da ödül kazananları duyuran Apple, dünyanın dört bir yanından geliştirici öğrencileri takdir etmeyi sürdürüyor. Bu etkinlik her yaştan öğrenciye kendi Swift Playgrounds uygulamalarını geliştirerek kod yazma tutkularını gösterme fırsatı veriyor.

Developer Uygulaması

Apple Developer uygulaması en son haberler, içerikler ve aktiviteler hakkında günlük güncellemeler ve bildirimlerle WWDC22’yi Mac’te, iPhone’da, iPad’de ve Apple TV’de takip etmek için harika bir yol sunuyor. Geliştiriciler içerikleri konulara göre arayabilir, Dijital Salonlar ve bire bir laboratuvar danışmanlıkları için kayıt yaptırabilir, SharePlay kullanarak diğer geliştiricilerle birlikte videoları izleyebilir, oturum videolarındaki kodları doğrudan kopyalayabilir, öne çıkan hikayeleri okuyabilir ve çok daha fazlasını yapabilirler.

 

SIRADAKİ HABER