Bill Gates "ayar verdi!"

Bill Gates, Facebook'un patronu Zuckerberg ve Google'a bu sözlerle adeta "ayar verdi!"

04 Kasım 2013, Pazartesi 14:15
A A
Bill Gates 'ayar verdi!'

40 yıl önce Microsoft'u kurarak bugün dünyanın en zengin insanı olan Bill Gates, 2008 yılında Microsfot'un yöneticiliğinden ayrılarak, karısı ve kendi adına kurduğu vakıfta üçüncü dünya ülkelerindeki sağlık sorunlarına çözüm bulmaya çalışarak kendini hayır işlerine vermişti.

Geçtiğimiz günlerde Bill Gates ile yapılan bir söyleşi ise Gates'in, teknoloji piyasasındaki liderlerin dünyaya bakış açısını komik bulduğunu ortaya çıkardı.

Facebook'un kurucusu Zuckerberg'in dünyadaki tüm insanlara internet erişimi sağlamayı hedefleyen internet.org girişimini ve Google'ın balonla ucuz internet erişimi planlarını eleştiren Bill Gates, kendi vakfının üçüncü dünya ülkelerine ulaştırmaya çalıştığı sıtma ilaçlarından birini eline alarak, içecek temiz suyun bile bulunmadığı, sivri sinekler tarafından ısırılan insanların sıtma olarak ölüm döşeğinde ilaç beklediği ülkelerde hasta insanlara "internet mi lazım yoksa sıtma ilacı mı?" diye sordu.

Teknoloji devlerini dünyaki hayati ihtiyaçları anlamaktan uzak olmakla eleştiren Bill Gates, her yıl 500 bin insanın sıtmadan öldüğünü hatırlatarak, sıtma kadar kolay yayılan ve çok öldürücü olan bir hastalıkla savaşmanın, Facebook'un veya Google'ın beş milyar insana internet servisi ulaştırma hevesinden daha önemli olduğunun altını çizdi. 

Resimlerle: 1987'den bu yana Bill Gates!

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.